به گزارش صبح توس؛ در ادامه جلسه علنی روز (یکشنبه ۱۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در تذکر آئین نامه ای در خصوص بودجه ۱۴۰۱ گفت: طبق قانون دولت باید ۱۵ آذرماه لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به مجلس ارائه کند. در همین راستا سوال ما این است که مجلس فردا تشکیل جلسه خواهد داد یا دولت زمان دیگری بودجه رابه مجلس ارائه می کند.

وی در تذکر دیگری در مورد ماده ۲۲ برنامه توسعه گفت: اگر دولت قبل ماده ۲۲ را اجرا کرده بود، در حال حاضر شاهد پرداخت حقوق های نجومی نبودیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: دولت تا فردا به همه مدیران و کارمندان فرصت داده تا حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت کنند تا شفافیت ایجاد شود.

سلیمی در تذکر دیگری تأکید کرد: بسیاری از مراکز دانشگاهی در دانشگاه مادر ادغام شده اند. این موضوع مورد مخالفت وزیر علوم نیز قرار دارد. ادغام ردیف های بودجه به معنای اصلاح ساختار بودجه وزارت علوم نیست.

نماینده مردم محلات گفت: با وضعیت فعلی دانشکده های کوچک و مراکز علمی آسیب خواهند دید. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با این موضوع مخالف است.

در ادامه، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات اظهار داشت: طبق ماده ۸۸۲ آئین نامه داخلی دولت تا ۱۵ آذر فرصت دارد بودجه سال آینده را به مجلس تقدیم کند.

وی افزود: دولت در حال اعمال اصلاح ساختاری در بودجه است. این موضوع مورد اولویت مجلس، دولت و مقام معظم رهبری است. روز گذشته با رئیس جمهور صحبت کردم. به نظر می رسد دولت به وقت بیشتری برای تدوین و تنظیم بودجه نیاز دارد که احتمالاً دو سه روزی طول می کشد.

قالیباف تصریح کرد: باید قبل از ارائه بودجه به مجلس برخی نظرات نمایندگان مدنظر قرار گیرد. بنا شد یک جلسه نیز دولت با برخی روسای کمیسیون ها داشته باشد تا هماهنگی و تبادل نظر در مورد موضوعات مهم انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم خواهد شد. این دو سه روز هم برای همدلی، توافق و بررسی بیشتر بودجه در دولت و مجلس است.

انتهای پیام/