به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین معصومی با هدف ایجاد دفتر نمایندگی بنیاد و رفع مشکلات جامعه ایثارگری در سفر به شهرستان کوهسرخ با رمضانی فرماندار و حجت الاسلام رضایی تولایی امام جمعه دیدار کرد و گفت: یکی از دغدغه های بنیاد، رفع مشکلات ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و خدمت در بنیاد و خدمتگزاری به خانواده های شاهد و ایثارگر از افتخارات خدمتگزاران در این نهاد مقدس به شمار می رود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: با توجه به افزایش جمعیت در چند سال اخیر شاهد شهرستان های جدید هستیم، و از سویی تعداد پرونده های ایثارگران در بنیاد با تقسیم بندی ها کاهش می یابد.

وی ادامه داد: پیگیر استقرار دفتر مستقل در شهرستان کوهسرخ هستیم، که این عامل نیازمند طی کردن مراحل قانونی است اما تمامی ارائه خدمات رسانی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان همانند سابق از بنیاد شهرستان کاشمر مطابق قوانین جامع خدمات رسانی به ایثارگران ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ارائه خدمات به ایثارگران شهرستان های کاشمر و کوهسرخ هیچ فرقی با یکدیگر ندارد، تصریح کرد: دغدغه بنیاد، اشتغال فرزندان ایثارگران است که در این دو شهرستان ۴۱۰ فرزند جانباز و آزاده و ۸۰ فرزند شهید متقاضی کار هستند، که در این جلسه مقرر شد، فرصت‌های بومی شناسایی و فرزندان جویای کار مشغول به کار و یا از خدمات و تسهیلات اشتغال بهره‌مند شوند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا خاطر نشان کرد: از مجموع ۲۷ گلزار شهید در کوهسرخ، ۱۱ گلزار ساماندهی شده و ۱۶ گلزار هنوز ساماندهی نشده است که طبق قانون،  بخشداری و دهیاریها، مسئول ساماندهی بقیه گلزار ها هستند و امیدوام بازسازی قبور مطهر شهدا هر چه سریعتر به اتمام برسد.

فرماندار کوهسرخ در این جلسه گفت: آحاد مردم کوهسرخ در دفاع مقدس و حضور در صحنه های انقلاب افتخارات زیادی آفریدند، و در تلاش هستیم، نام افتخارآفرینان ابن خطه  را به صورت شایسته معرفی و یادشان را زنده نگهداریم.

در این جلسه که رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی و رئیس اداره پشتیبانی بنیاد استان و رزمی رئیس بنیاد کاشمر نیز حضور داشتند اهم مشکلات جامعه ایثارگری به صورت موردی بررسی و پیگیری شد.

گفتنی است؛ شهرستان کوهسرخ در آذر ۹۸ طی تقسیمات کشوری از شهرستان کاشمر جدا و در ردیف شهرستانهای استان قرار گرفت که جامعه ایثارگری این شهرستان تحت پوشش بنیاد کاشمر قرار دارد و در حال حاضر پرونده ۶۲۸ شهید، ۱۸۲۶ جانباز و ۱۱۶ آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر، سند افتخار غیور مردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

انتهای پیام/4001