به گزارش صبح توس؛ عباس شیراوژن  معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکیدر نشست با رییس، اعضای هیات رییسه، استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: معاونت فرهنگی دانشگاه باید شاخصه ها و هنجارهای فرهنگی دانشگاه را با اقدامات و برنامه های فرهنگی ارتقا دهد و استادان دانشگاه هم باید تجربه های موفق زندگی خود را به دانشجویان منتقل کرده و در رشد شخصیتی آنان اثرگذار باشند.

وی اظهار کرد: باید استعداد دانشجویان کشف شود و بخشی از کارهای فرهنگی دانشگاه در به فعلیت رساندن استعدادها موثر است، در دانشگاه علوم پزشکی فعالیت های فرهنگی اهمیت ویژه ای دارد چون این دانشگاه تربیت کننده نیروهای آینده نظام سلامت کشور است و اگر در مجموعه فعالیت هایی که در بخش فرهنگی انجام می دهیم یک نسل مسوولیت پذیر، متعهد و وامدار به مردم تربیت کنیم، اتفاقات مطلوب و مبارکی در نظام سلامت ما رخ خواهد داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از لحظه ورود دانشجو به دانشگاه یک فرهنگ و ارزش برایش شکل می گیرد تا بتواند در آینده با مردم به خوبی و بر اساس فرهنگ اصیل اسلامی برخورد کند.

شیراوژن افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرده اند که اگر دستگاه های فرهنگی بخواهند به وظیفه خود عمل کنند، باید منش و شخصیت اخلاقی، معنوی داشته باشند.

شیراوژن گفت: ممکن است در بعضی از دانشگاه ها کانون های تضعیف کننده اخلاق و معنویت وجود داشته باشد و بعضی از کارکنان روحیه ناامیدی را به جمع تزریق کنند که در حکم تضعیف اخلاق و معنویت است، و ضروری است این کانون ها شناسایی و مورد تذکر و برخورد قانونی قرار گیرند.

وی افزود: نسبت فعالیت فرهنگی و دانشجویی، همانند نسبت وضو و نماز است که هر ۲ فعالیت باید در کنار هم باشد تا به رشد فکری و اجتماعی دانشجو کمک کند.

بازدید از خوابگاه دانشجویی حضرت فاطمه (س) دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، نشست صمیمانه با دانشجویان و بازدید از ساختمان دانشجویی در حال احداث ۱۵ خرداد از برنامه های معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به تربت حیدریه بود.

انتهای پیام/