به گزارش صبح توس؛ حسین شرافتی‌راد صبح امروز در بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در دبیرستان حضرت خدیجه سلام الله تربت حیدریه افزود:مدارس مکان خوبی در زمان زلزله برای استقرار خانواده ها و برپایی چادرهای هلال احمر است و از اهداف مدیریت بحران این شهرستان، مدارس هستند.

وی ادامه داد: ایران در بین ۱۰ کشور برتر زلزله خیز جهان قرار دارد و خراسان رضوی سه گسل فعال دارد که هر چندسال یک بار می لرزد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: پناه گیری،خونسردی و آموزش های مانور زلزله باید جدی گرفته شود و هرکس باید به وظیفه خود به درستی عمل کند همچنین تامین امنیت برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی در زمان زلزله با نیروی انتظامی است و بقیه دستگاه ها هم باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

شرافتی راد افزود:دانش آموزان در مانور امروز هرکدام وظیفه خود را به درستی انجام دادند و در زمان وقوع زلزله به شکل واقعی باید با حفظ خونسردی، بروز حادثه تا حد ممکن کاهش یابد.

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور، آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی» امروز هشتم آبان به صورت حضوری و مجازی در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

هدف از اجرای این مانور، افزایش سطح آگاهی دانش‌ آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش ‌های صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش‌ آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‌ آموزان نسبت به پدیده‌ های طبیعی است.

انتهای پیام/