به گزارش صبح توس؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: مستند «روز‌های بی خبری» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل تاجیک فیلمساز نیشابوری و تهیه کنندگی مهدی مطهر به بخش مسابقه بیست و یکمین جشنواره جهانی روستایی آپوریا کره جنوبی راه یافت.

سیدآبادی افزود: این مستند روایت‌گر قصه علی محمد، پیرمرد ۸۴ساله، آخرین بازمانده از نمدمالان روستایی از توابع شهرستان نیشابور است و این مستند به زندگی، کار و تنهایی علی محمد می‌پردازد که در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده است.

وی گفت: جشنواره جهانی روستایی جز نخستین جشنواره‌های بین المللی فیلم در جهان با موضوع روستا است که در گانگوون کره جنوبی برگزار می‌شود و امسال در ۱۵دسامبر تا پانزده ژانویه۲۰۲۲ (۲۴آذر تا ۲۵دی) به نمایش فیلم‌های منتخب جشنواره می‌پردازد.

جشنواره آپوریای کره جنوبی که بیست و یکمین دوره خود را برگزار می‌کند، با هدف حمایت از فیلم‌سازان و کشف استعداد‌های برتر تشکیل شده است تا ایده‌های فیلمسازان به دید مخاطبان ملی و بین‌المللی برسد.

مستند روز‌های بی خبری تاکنون منتخب نوزدهمین جشنواره جهانی فیلم ایسکیا ایتالیا، جشنواره فیلم REEL Crafted کانادا، سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران، چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی و چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد شده است.

انتهای پیام/4005