احسان خانه آباد، یک دانشمند هسته‌ای در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون سالگرد شهادت دکتر فخري زاده، اظهار کرد: ترور كور این دانشمند ایرانی نشانه استيصال دشمن است كه توان مقابله علمي، سياسي و حتي نظامي را با جمهوری اسلامی ایران ندارد و اگر در گذشته ما کوتاهی در پاسخ به ترورهای سابق مانند ترور شهید احمدی روشن نمی‌کردیم امروز دشمن جرات ترور یکی از دانشمندان ما را نداشت.

وی با تأکید بر اینکه اگر امروز کوتاهی رخ دهد و انتقام درخور به شهادت رساندن دکتر فخري زاده و شهید سلیمانی را انجام ندهیم باید در انتظار عوارض سنگین‌تری از سوی دشمن باشیم، گفت: دشمن می‌خواهد جلوی پیشرفت ما را در حوزه‌های مختلف بگیرد و با توجه به رو به پایان بودن دولت مذاکره، دشمن پیش‌بینی می‌کند که جمهوری اسلامی دوباره راه مقاومت را پیش خواهد گرفت و می‌ترسند که ایران دوباره در این بخش‌ها با پیشرفت چشمگیری مواجه شود لذا سعی دارند تا افرادی که می‌توانند در این خصوص بسیار تأثیرگذار باشند را ترور کنند.

عضو اسبق سازمان انرژی اتمی ايران با تأکید بر اینکه پاسخ دولت و وزارت امور خارجه باید بسیار محکم و سخت باشد، گفت: امروز بازهم شاهد ادبیات درخواست در وزارت امور خارجه هستیم که از طرف‌های اروپایی که تاکنون نشان داده‌اند بزرگ‌ترین حامیان تروریست و ناقضان حقوق بشر هستند، درخواست محکوم کردن این اقدام تروریستی را داشته‌اند! و چرا باید ما از این افراد چنین درخواستی را داشته باشیم که آن‌ها نیز این اقدام تروریستی را محکوم نخواهند کرد.

خانه آباد خاطر نشان شد: باید وزارت امور خارجه و آقای ظریف به‌جای ادبیات درخواست، ادبیات باید را استفاده کند و ما باید به این سمت بروم که جواب آن‌ها را در میدان عمل بدهیم و در واقع خون جواب خون است.

وی با تأکید بر این‌که شهادت پروفسور فخری زاده حاصل مذاکره با استکبار است، تصریح کرد: دانشمندان ما در حوزه‌های مختلف قطعاً با این اتفاق دست از کار خود نخواهند کشید و در راه خود مصمم‌تر خواهند بود؛ مخصوصاً شهادت برای دانشمندان ما در بخش‌های دفاعی یک آرزو است و قطعاً قوت خواهند گرفت و با قدرت بیشتر به کار خود ادامه می‌دهند و به برکت خون این شهید هزاران فخری زاده دیگر تربیت می‌شوند و قطعاً به‌زودی شاهد افول و سقوط استکبار جهانی و محاکمه سران آن‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/