به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد بعد از ظهر امروز در نشست تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان که در محل سالن اجتماعات شبکه برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد در وضعیت زرد کرونا بر اساس اعلام سامانه ماسک قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 8 نفر بستری کرونایی داریم و 86 درصد دز اول و 70 درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تغییر وضعیت شهرستان به رنگ زرد نباید باعث عادی انگاری مردم شود، خاطرنشان کرد: طرح خانه به خانه در خلیل آباد بسیار خوب عمل کرد و شهرستان پیشرفت خوبی در حوزه واکسیناسیون داشت و باید این شاخص به وضعیت مطلوبتری برسد.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه مجمع خیرین سلامت ظرفیت بسیار خوبی برای این شهرستان به شمار می رود و مدیر شبکه بهداشت و درمان باید فعالیت این مجمع را پایدارتر کند، تصریح کرد: بیمارستان خلیل آباد با شرایطی که افتتاح شده یک وضعیت درمانگاهی بیشتر نیست.

وی با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان خلیل آباد مصوبه سفر استاندار وقت در سال گذشته بود که تنها بخش ناچیزی توسط دانشگاه علوم پزشکی اجرایی شده است، اذعان کرد: تجهیز بیمارستان خلیل آباد یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان است که باید دانشگاه نگاه ویژه ای نسبت به آن داشته باشد.

قاسم پور افزایش تخت های بیمارستان خاتم الانبیاء از 32 به 64 تختخوابی را از دیگر خواسته های شهرستان دانست و عنوان کرد: مردم در شهر کندر مطالبه استقرار پزشک شبانه روزی دارند که باید به این خواسته به حق مردم توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان آماده واگذاری فضایی برای پایگاه انتقال خون هستیم تا خواسته مردم محقق شود و دانشگاه علوم پزشکی این مورد را بررسی کند، تشریح کرد: اورژانس جاده ای 115 در کندر بسیار حائز اهمیت است و زمین برای احداث اورژانس آماده است و کلنگ زنی صورت گرفته است.

انتهای پیام/4001