به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش افزود: هزینه دقیق مصرفی برای خرید مواد ضدعفونی در مدارس تاکنون جمع‌بندی نشده زیرا در هر مدرسه میزان مصرف بسته به فضای مدرسه و تعداد جمعیت دانش‌آموزی متفاوت است.

وی ادامه داد: گرچه این اعتبار ابتدای سال تحصیلی جاری به حساب همه مدارس در سطح استان خراسان رضوی واریز شد اما تامین منابع برای هزینه امور بهداشتی در مدارس مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در برخی مدارس واقع در مناطق برخوردار مشارکت اولیا بیشتر و مشکلات در این زمینه کمتر است اما مدیران مدارس واقع در مناطق محروم و حاشیه شهر در تامین منابع بیشتر مورد نیاز این امور در تنگنا قرار دارند. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تاکنون از محل منابع استانی کمکی برای تامین هزینه امور بهداشتی مدارس صورت نگرفته اما برخی دستگاهها و نهادها بطور پراکنده یاری داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به شهرداری مشهد، سازمان جهاد سازندگی خراسان رضوی، فرماندهی واحدهای ارتش مستقر در این استان و همچنین سپاه استانی امام رضا (ع) اشاره کرد.

وی مصرف و تخصیص اعتبار از منابع ملی و استانی را منوط به عقد تفاهمنامه‌های مالی ذکر و بیان کرد: امسال اعتبارات آموزش و پرورش ابلاغ شده بنابراین تامین مالی مازاد بر این اعتبارات میسر نیست.

خدابنده افزود: اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بر این اساس از ارائه هرگونه کمک و همکاری والدین دانش‌آموزان و ارگانها برای تامین هزینه امور بهداشتی و عملیات ضدعفونی مدارس این استان استقبال می‌کند. 

۱۲ هزار و ۵۰۰ باب مدرسه شامل ۵۴ هزار کلاس درس در استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی محل تعلیم و تربیت افزون بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز است.

بازگشایی تدریجی مدارس همه مقاطع تحصیلی در پی ۳۰۰ روز افت و خیزهای ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا؛ از ابتدای آذر ماه جاری با حضور دانش‌آموزان در کلاسهای درس به ایستگاه نهایی رسید تا هم‌اینک مدارس به روال معمول پیشین با همه نیازهای جاری خود بطور حضوری میزبان دانش‌آموزان باشند. 

انتهای پیام/