به گزارش صبح توس؛ محسن زنگنه، نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای شهرستان اظهار کرد: در شرایطی که در تامین اب، برق و گاز و زیر ساخت ها در روستاها رتبه نخست دنیا را داریم اما در مهاجرت و خالی شدن روستاها هم رتبه اول را داریم و این بدان معناست که به اقتصاد و اشتغال روستاها توجهی نشده است.

وی تصریح کرد: شوراها موتور محرک توسعه در شهرها و روستاها هستند، لذا باید برنامه ای برای توسعه منطقه تدوین کنند، ضمن آنکه لازم نیست ۱۰ مسئله احیا شود و بهتر آن است تا روی اشتغال و اقتصاد نیز تمرکز شود.

زنگنه بیان داشت: اقتصاد در جمعیت سود دهی دارد، لذا برنامه ریزی شبکه ای برای توسعه هم اثر گذار است و هم باعث ماندگاری جمعیت در شهر های کوچک و روستاها می شود.

شورای شهرستان مشکلات را کارشناسی شده احصا کند

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: باید مشکلات شهرستان طبق کار کارشناسی شده و بر اساس وضعیت اعتبارات و توانمندی ها بعنوان مطالبه مردم اولویت بندی و در دستور کار قرار گیرد.

حسین شرافتی راد افزود: شوراها صرفا به گزارش جلسه و درخواست و مصوبه اکتفا نکنند و مشکلات و مطالبات مردم را کارشناسی شده بررسی و در سفر وزرا و استاندار یک نفر به نمایندگی از شهرستان مشکلات اصلی را بیان کند.

انتهای پیام/

​​