به گزارش صبح توس؛ اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان زبرخان با حضور علی نیک یاد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور و مسئولین شهرستان زبرخان و بسیجیان در سالن ورزشی شهید اکرامی شهر قدمگاه برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تشکیل بسیج، بیان کرد: امروزه به برکت خون شهدا و دلاوری های رزمندگان بسیجی، این نهاد مقدس به درخت تنومندی تبدیل شده و برکات آن منطقه را فراگرفته است.

نیک یاد با بیان اینکه همزمان با این اجتماع در ۹ نقطه دیگر در سطح بخش های شهرستان‌های نیشابور و زبرخان تجمعاتی مشابه داریم، گفت: ان شالله تجمع اصلی ما در ۵ آذر با حضور ده هزار بسیجی در خیابان امام در راستای بیعت با ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری خواهد بود.

وی ۱۰ ویژگی شاخص بسیج را عنوان کرد و افزود: اولین ویژگی شاخص بسیج اخلاص هست، یک بسیجی کارش، صرفا برای رضای خداست و خدامحوری اساس کار بسیج است و شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی ما بسیجیان می باشد، شهیدی که خداوند او را در اوج عزت قرار داد در حالی که ایشان در اوج فروتنی بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور ادامه داد: ویژگی دوم بسیج، ولایت مداری است، بسیج از خودش هر تحلیل و تفسیری داشته باشد تابع ولی فقیه است و اگر رهبر عزیز ما امر به واکسیناسیون می‌کند نباید از خودمان تفسیر دیگری داشته باشیم و باید مطیع امر ایشان باشیم و هر انسانی که به هر دلیلی واکسیناسیون را انجام نداده اند باید آنها را اقناع کنیم و تشویق کنیم‌.
وی افزود: بنده خودم از طرفداران طب اسلامی هستم، اما زمانی که مقام معظم رهبری در جلو دوربین خودشان واکسن می زنند ما نباید واکسیناسیون را پشت گوش بندازیم و انجام ندهیم چون با این کار، آب به آسیاب دشمن می‌ ریزیم.
نیک یاد تصریح کرد: ویژگی سوم بصیرت است یک بسیجی باید بصیرت داشته باشد وگرنه راه را گم می‌کنند، فتنه های امروزه دلیل بر بی بصیرتی است، اگر در موضوع آذربایجان دقت نکنیم و بصیرت لازم را نداشته باشیم در دام فتنه می افتیم، پشت صحنه نقشه های دشمنان را ببینیم، جنگ آذربایجان جنگ شیعه با شیعه بود و رژیم اسرائیل در آن نقش دارد و در این میدان ها باید بصیرت داشته باشیم و اگر هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت ایشان نبود الان درگیر جنگ شیعه با شیعه بودیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور اضافه کرد: ویژگی بعدی، معنویت و اخلاق است و قدرت اصلی بسیج معنویت و دین است.
وی خاطر نشان کرد: شیعه انگلیسی برای این ساخته شده است که بسیجیان ما از صف مبارزه با استکبار فاصله بگیرند.
نیک یاد تاکید کرد: ویژگی بعدی بسیج، دشمن شناسی است، اگر ما دشمن خود را نشناسیم و نقشه دشمن را به موقع تشخیص ندهیم زیر پای دشمن از خواب بیدار می‌شویم و آن موقع دیر است لذا یک بسیجی باید همیشه دشمن خود را بشناسد و دشمن امروز ما آمریکا و اسرائیل و کشورهای استعمارگر می باشد و امروز در سایه اتحاد و وحدت می توانیم اهداف عالیه نظام را پیش ببریم‌.
این مقام مسئول بیان داشت: ویژگی بعدی موقعیت شناسی بسیج است، بسیج باید موقعیت ها را به خوبی بشناسد و در لحظه وارد عمل شود و هنگامی که ویروس منحوس کرونا وارد کشور شد بسیجیان ما با ابلاغ مقام معظم رهبری به میدان آمدند و صحنه های جذابی را رقم زدند.
وی گفت: ویژگی بعدی بسیج، حضور در همه عرصه ها و میدان هاست و امروز افتخار می‌کنیم که کشور در هر زمینه ای که دچار عقب ماندگی باشد وارد می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور گفت: ویژگی بعدی عمل با اعضا و جوارح است، زمانی که در بحران کرونا کمبود خون وجود داشت بسیجیان ما دست خود را بالا زدند و خون خود را به این بیماران اهدا کردند.
وی ویژگی نهم را جهاد در همه عرصه ها دانست و اوامه داد: ویژگی‌دهم، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن است، امروز دنیا درگیر استکبار و مستکبر است و ما بسیجیان در مقابل اینها خواهیم ایستاد.
نیک یاد با اشاره با مقاومت یمن گفت: امروز یمن نماد مقابله در برابر استکبار است. امروزه در جهان اسلام، از بسیج ایران الگو می گیرند و ما نباید در مقابل بسیجیان دنیا شرمنده شویم چرا که آنها با نداشتن امکانات مقاومت می کند و ما باید برای آنها الگو باشیم و همیشه در صحنه ها و بحران ها حاضر باشیم.
وی ادامه داد: قطعا ما با دشمن هیچ مذاکره ای نداریم و با جد در مقابل آنها خواهیم ایستاد.
نیک یاد با اشاره به مقام معظم رهبری که ایشان می‌فرمایند بسیج سیاسی است ولی سیاست زده نیست گفت: امروزه افتخار می‌کنیم که در بسیج از همه اقشار و جناح ها نیرو داریم.
در پایان این برنامه از خانواده شهید مدافع سلامت، شهید محمدآبادی تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۰۰۵