به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام جمعه نیشابور در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور در محل فرمانداری نیشابور گفت: اصل دین اعتقادات است و انسانی که اعتقاد ندارد پوچ است ولی با کار می توان عاقبت بخیر شد و دعا بدون آن تاثیری ندارد.

وی افزود: انسان باید آثاری از خودش برجا گذارد و اولین ثمره آبادانی به خودتان بر می‌گردد.

امام جمعه نیشابور اضافه کرد: درست است ما حرف از خدمتگذاری بی منت می زنیم ولی در اصل این خدمت برای خودمان و آخرت خودمان است.

یعقوبی خاطر نشان کرد: باید در کارها اتحاد داشت و همکاری کرد، اگر هر کسی در لاک خودش کار‌ کند کارهای ذره ای پیش می‌رود و به نتیجه نمی‌رسد.

امام جمعه نیشابور گفت: نیشابور شهر سیمرغ است، ۳۰ مرغی که یک کار را می‌کنند و این نشان از وحدت مدیریت است.

وی افزود: دولت برای اقدامات جدی اقتصادی باید جراحی های مهمی انجام دهد، اگر دولت لازم باشد برای مسائل مانند ارز، نقدینگی و به صورت کلی اقتصادی تصمیمی بگیرد باید آسیب ها و درد ها را تحمل کند تا بتواند بعد آسایش یابد، تصمیمات اصولی دولت برای ساماندهی اقتصادی که انتظار همه مردم است طبیعتا باید با دولت همکاری کنیم.

وی عنوان داشت: باید به مردم امید داد و باید در راستای کمک به دولت مسئولیت داریم.

هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: ما در شهرستان باید تلاش کنیم خودمان را به شاخص استانی برسانیم و تمام نمایندگان استان باید تلاش کنند خودشان را به میانگین کشوری برسانند.
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان گفت: باید با مدیریت منابع آب تنش آبی را پشت سر بگذاریم و برای کمک به آب شهرستان ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شده است.

وی افزود: احمدی نژاد در‌ گفت و گوی خصوصی گفت که بالای ۸۰ درصد زمین های کشور منابع طبیعی است و نباید حق و حقوق مردم را از بین برد، در روستای فدیشه ۲۰۰ منزل را در طرح هادی خارج از محدوده اعلام کرده است و مشکلات عدیده‌ای ایجاد کرده است، ما مدافعین مردم هستیم.

چنارانی گفت: میان جلگه به زودی شهرستان خواهد شد و در اولین جلسه تقسیمات کشوری به تصویب خواهد رسید و بعد از میان جلگه به دنبال ارتقا سرولایت خواهیم بود.

احسان ارکانی نیز گفت: امیدوارم همه ما بسیجی ها بدون نگاه سیاسی در خط اصیل انقلاب باشیم و به دور از قدرت طلبی و باند بازی و دنبال پست و مقام بودن بتوانیم طعم شیرین خدمت را به مردم بچشانیم.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان افزود: افزایش ۳۵۰ درصدی بودجه بسیج نسبت به سال گذشته امیدواریم بسیج در عرصه های مختلف حضور ویژه ای داشته باشد.

وی اظهار داشت: ۳۵ میلیارد تومان به دلیل کمبود تخت بیمارستانی از محل هدفمند کردن یارانه ها برای بیمارستان سوم نیشابور تخصیص یافته است.

ارکانی افزود: توجه به پایتخت و مرکز استان و شهرستان و مراکز شهرستان ها اولیت توزیع بودجه بوده است و این باعث اختلاف بین شهرستان و مرکز استان شده است و بنابر این راهکاری جز حرکت به تاسیس شهرستان نداریم و برای توسعه باید استان شویم.

نماینده مردم نیشابور بزرگ گفت: خراسان فعلی با ۳۳ شهرستان چسبیده به مشهد با مشکلات عدیده مرکز استان، امکان مدیریت ندارد و ایجاد استان خراسان مرکزی باید اتفاق بیافتد و این ارتقاء با آرامش خواهد بود.

ارکانی گفت: اگر پیشرفتی در نیشابور باشد با اتحاد و وحدت کلمه است، کارشکنی محکوم است و فرقی ندارد که این اتفاق توسط مردم باشد یا مدیران دستگاه های سیاسی.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان گفت: اینکه گفته می شود با فلان مدیر که نظراتش با ما یکی نیست دیدار و بازدید نروید، این نگاه غیر انقلابی است و هر کس برای مردم کار کند ما کمکش خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: مشکلات ایران خودرو قسمتی در تهران و قسمتی در شهزستان باید پیگیری شود.

نماینده نیشابور بزرگ عنوان داشت: انبار مخابرات باعث قفل شدن هسته مرکزی شهر شده است و قرار است شهرداری در قالب تهاتر با مخابرات مشکل مردم را رفع کند.

علیرضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور در انتهای جلسه گفت: هر کس مردم را ناامید کند بسیجی نیست و هر کس سیستم را مختل کند بسیجی نیست.

وی اضافه کرد: در‌ مدیریت سیستم کار‌ می‌کند، بسیجی برای نظام کار‌ می کند و اگر‌ مدیر انقلابی هستید هیچ فرقی نباید در شما صورت بگیرد و این ویژگی‌ افراد ولایی هستیم.

قامتی طویل ادامه داد: ما سرباز نظام و ولایت هستیم و هر کاری بدهند ما آن را به بهترین نحو انجام می دهیم.

وی گفا: وقتی انگیزه داریم که برنامه ریزی داشته باشیم.

فرماندار نیشابور بیان داشت: ۳۰۰ لیتر بر ثانیه در نیشابور کمبود آب داریم، ما می توانیم با مدیریت صحیح عرصه های منابع طبیعی، ۲۰۰ میلیون لیتر آب را به سفره های زیر زمینی اضافه کنیم.

قامتی طویل تاکید کرد: ما باید بهره وری را اضافه کنیم،  در ۳ جلسه خدمت استاندار بودیم، عدم ایجاد التهاب در شهرستان ها، داشتن سند بومی و عملیاتی، تقویت واحد های تولید راکد و فعال کردن آنها و ایجاد اشتغال را از فرماندارها خواستند.
وی اظهار داشت: ۴۵۹ پروژه با اعتبار ۱۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال در نیشابور افتتاح شده است و ۲۰۰ مسئولی استانی و کشوری به نیشابور سفر کرده اند.

انتهای پیام/۴۰۰۵