به گزارش صبح توس؛ صبح امروز ویدئویی تحت عنوان تنبیه بدنی دانش آموز جوینی توسط مسئول یا معلم مدرسه در فضای مجازی ممنتشر شد که در آن گفته شده بود، این ویدئو را یکی از شهروندان جوینی که خواسته نامش فاش نشود از مدرسه‌ای در این شهرستان برای کانال خبری سبزوار فوری فرستاده است. در ویدئو، دیده می‌شود که یکی از مسئولان یا معلمان مدرسه، دانش‌آموز را به شدت با شلنگ مورد ضرب‌وشتم قرار می‌دهد.

در  این ویدئو دیده می شود که دانش آموز به مسئول ضارب می گوید من بیمار هستم ولی او در پاسخ به تنبیه خود ادامه می دهد و می گوید سرطان هم داشته باشی بی فایده است!

در همین راستا مهدی مجیدی‌فر، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی در واکنش به انتشار کلیپ تنبیه بدنی دانش آموزی در شهرستان جوین اظهار کرد: این کلیپ قدیمی است و مشخص نیست چرا امروز به آن پرداخته شده است.

وی با اعلام اینکه از زمان دقیق بررسی پرونده اطلاع ندارم و ماجرا قدیمی است افزود: پرونده در هیئت رسیدگی بر تخلفات معلمان استان بررسی شده است.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از فضای کلاسی و عدم ماسک زدن دانش آموز و معلم در کلیپ معلوم است که قضیه مربوط به امروز و این ایام نیست.

وی افزود: قطعا مدیران و مسئولان مدارس پیرامون عدم ضرب و شتم و تنبیه بدنی دانش آموزان توجیه می‌شوند و موارد قانونی در دوره های آموزشی برای کارکنان ارائه می شود.

مجیدی‌فر با اشاره به اینکه در روند اداری برای انتصاب مدیران مدارس این موارد و آموزش‌ها در نظر گرفته می‌شود تصریح کرد: اما برخی تخلفات در دستگاه عریض و طویلی مانند آموزش و پرورش گاهی اوقات رخ می دهد که البته در چارچوب قانونی بررسی و رسیدگی می شود.

اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در حالی این کلیپ را قدیمی خوانده است که امروز  جوابیه آموزش و پرورش شهرستان جوین به ویدئو منتشر شده در رسانه ها به شرح زیر آمده و علاوه بر اعلام آغاز تحقیقات در این رابطه تنبیه بدنی را خلاف قانون دانسته است؛

باسمه تعالی

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان جوین پیرو فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تنبیه دانش آموز توسط معلم به استحضار می رساند در راستای کرامت انسانی و ارزش نهادن به مقام علم آموزی اکیدا اعلام می‌کنیم هرگونه تنبیه بدنی خلاف قانون و مقررات و اخلاق میباشد.

لذا آموزش و پرورش جوین تحقیقات خود را مبنی بر صحت و انتساب این فرد به جامعه فرهنگیان جوین  تا رسیدن به نتیجه و پیگیری در نهادهای مربوط ادامه خواهد داد و نخواهد گذاشت حقی از دانش آموزان ضایع گردد. (روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان جوین)

هر ساله با آغاز فصل بازگشایی مدارس اخباری مبنی بر تنبیه دانش آموزان در خراسان رضوی منتشر می شود که هر چند پیرو آن در برخی موارد مجازات عاملان این اقدام اعلام شده است اما امید است در پی حضوری شدن مدارس، اجرای رویکرد تربیتی صحیح و تداوم آموزش‌های مدیران، پیگیری و تشدید مجازات خاطیان در راستای اجرای قوانین مربوط به حوزه آموزشی در خراسان رضوی رقم بخورد تا شاهد اینگونه اخبار نباشیم.

انتهای پیام/