به گزارش صبح توس؛ طبق گزارش های مردمی اخیرا اکیپ‌های شهرداری تربت حیدریه در اقدامی حیرت آور و سوال برانگیز منازلی را که بدون پروانه ساخت در حال ساخت و ساز هستند را با کندن و مصادره درب ورودی آنها پلمپ می کند.

این اقدام غیر قانونی برای جلوگیری از یک عمل غیرقانونی دیگر علاوه بر وجهه نامناسب و زشت این اقدام برای عزیزان شهرداری باعث سهولت سرقت از کارگاه ها و منازل در حال ساخت می شود.

اگر مدیران شهرداری قصد اتمام به این فرایند ناخوشایند را ندارند جا دارد دادستان محترم در این خصوص اقدامی عاجل کند.

شهرداری برای صدور پروانه های ساختمانی نهایت همراهی را با متقاضیان دارد

ابوالقاسم عظیمی، سرپرست شهرداری تربت حیدریه در واکنش به رسانه ای شدن نحوه پلمپ توسط واحد خدمات شهری به خبرنگار ما گفت:  موضوعی در توسط اصحاب رسانه منتشر شد و به نحوه پلمپ برخی ساخت و سازهای غیر مجاز معترض بودند و در همین راستا با دعوت از معاون دادستان، بر آن شدیم تا موضوع را بررسی و در مورد برخورد با متخلفین تصمیمات عاجلی اتخاذ کنیم.

وی بیان داشت: نحوه پلمپ صورت گرفته شاید غیر متعارف باشد، اما از آنجا که متأسفانه شهرداری اهرم قاطعی برای برخورد با متخلفین ندارد و مالکین این املاک اغلب از اقشار ضعیف ( به لحاظ توان مالی ) هستند، گاها پرسنل حوزه اجرائیات مجبور هستند برای توقف و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز اقدام به این‌ کار کنند.

عظیمی گفت: شهرداری در برخورد با متخلفین اقدام به مصادره ابزار و لوازم مالک می کند، اما مالکین بلافاصله روند ساخت و ساز را ادامه می‌دهند و شاید این عمل بارها تکرار شود ولی به دلیل اینکه برای تخریب ملک نیاز به مجوز و رأی کمیسیون ماده صد است و این روند نیز طولانی و زمان بر می باشد، مالک با علم به این موضوع اقدام به ساخت و تکمیل ملک می کند.

سپرست شهرداری تربت حیدریه گفت: با دعوت از معاون دادستان درخواستی را در جهت برخورد قاطع و به موقع با متخلفین مطرح کردیم که پس از بحث و تبادل نظر به نتیجه مطلوبی رسیدیم.

ریشه اصلی ساخت و سازهای غیر مجاز دلالان و سودجویان حوزه مسکن هستند

عظیمی گفت: مقرر شد تا شهرداری در مرحله اول نسبت به ارائه اخطار به مالکین متخلف اقدام و در صورت عدم تمکین مالک و ادامه ساخت و ساز، ملک پلمپ ( رنگ نویسی، پلمپ درب، توقیف مصالح و ابزارآلات پای کار ) شود و پس از این مرحله در صورت عدم مراجعه مالک به شهردای و یا فک پلمپ و ادامه کار، موضوع به معاون دادستان اعلام تا بلافاصله نسبت به اعلام جرم بر علیه مالک اقدام شود، در موارد خاص نیز مامورین اجرائیات می‌توانند جهت اذن ورود با معاون دادستان هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وی افزود: شهرداری برای صدور پروانه های ساختمانی نهایت همراهی را با متقاضیان دارد و از شهروندان درخواست داریم تا قبل از خرید زمین از شهرداری استعلام کنند تا دچار مشکلات بعدی نشوند و هزینه های مضاعفی را برای خود و مدیریت شهری ایجاد نکنند.

عظیمی خاطر نشان کرد: ریشه اصلی ساخت و سازهای غیر مجاز دلالان و سودجویان حوزه مسکن هستند که باید اصحاب رسانه با جدیدت آن را پیگیری کنند.

انتهای پیام/