به گزارش صبح توس آیت الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در جوار مضجع شریف امام رضا(ع) اظهار کرد: موقعیت امروز در تقارن با دو خاطره دردآور و نابه‌کارانه تهاجم به حرم امام هشتم(ع) و هتک حریم است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: روس‌های مستکبر تزار در سال ۱۳۳۰ قمری گنبد امام رضا(ع) را به توپ بستند و فردا سالروز هتک حرمت حرم رضوی به‌دست جلادان شاه ستمگر است، زندگی سیاسی و تاریخ اجتماعی مردم ما مالامال عبرت و تجربه است و ما باید از این حوادث و دشمنی‌ها نسبت به امروز خود عبرت گرفته و با تکیه به این بصیرت و عبرت سیاست جامعه را در روابط بین‌الملل تنظیم کنیم.

وی با بیان اینکه جریان استکبار سرسخت ترین دشمن دین است، ادامه داد: این دشمن می‌تواند شرقی مانند شوروی یا غربی مثل آمریکا باشد، مستکبر جهان‌خوار بوده و قرآن و اسلام سنگلاخی برای جریان استکبار است.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به خاطره‌ای از به توپ بستن حرم مطهر توسط شوروی و انهدام نظام آن کشور پس از این اقدام ابراز کرد: به‌زودی آمریکا هم به این روز دچار می‌شود، ملاک دشمنی نیست که با ما دشمن است بلکه منظور دشمنی بوده که با اسلام دشمن است اما آموزه‌های خداوند، اسلام، پیامبر و قرآن اجازه تأثیرگذاری بر روی مردم ما را نمی‌دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه آمریکا قدرت اعمال فشار و زور بیشتر بر سر ملت ما را ندارد و اگر می‌توانست صبح ایران را با خاک یکسان کند آن را تا ظهر به تأخیر نمی‌انداخت، تصریح کرد: امروز دو جریان در ارتباط با دشمن در کشور حاکم است، اول اینکه با دشمن صلح و مذاکره کنیم مانند کسانی که دشمن مردم نبودند اما تفکرشان این بود و به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند اگر در کرنش با دشمن پیش روید پشیمان می‌شوید، پی بردند.

وی اضافه کرد: از ابتدای انقلاب این جریان با مبارزه پیش رفت و روزهای اول به امام می‌گفتند مگر مشت با گلوله می‌تواند بجنگد؟ اکنون می‌بینیم که توانست و جنگید، اما انقلاب هنوز تمام نشده و مبارزه ادامه دارد، اگر استقامت کردیم انقلاب را به حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) که آخرین نقطه انقلاب است، می‌رسانیم.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه جنگ و مبارزه باید در دو سطح ادامه پیدا کند، متذکر شد: اول مبارزه با قدرت خارجی است، آمریکا  مدعی جهان‌خواری در دنیا حتی بر کشورهای بزرگ است، اگر قدرت انرژی دست آمریکا باشد تمام توطئه‌های آمریکا می‌تواند با انرژی به ثمر بنشیند و با باز و بسته کردن شیر نفت و گاز کشورها را تابع خود قرار دهد، بزرگ‌ترین منابع انرژی در آفریقا، خاورمیانه و ایران است، آفریقا که مستعمره آمریکاست و خاورمیانه قدرت جدایی از آمریکا را ندارند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: نفت مستقل جهان فقط متعلق به ایران است و اگر کسی با ما معامله نفتی کند دیگر سایه آقا بالاسری آمریکا بالای سر آن نیست و این اکنون فروش نفت ایران را بالا برده و چهار میلیارد دلار به ایران برگشته است، آمریکا خواست با دزدی از نفت ایران امنیت این فروش را کاهش دهد که با غیرت دلیر مردان دریایی ما در این عملیات هم آمریکایی‌ها شکست خوردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اروپایی‌ها می‌خواهند با ما به‌طور مستقل خرید و فروش نفت داشته باشند تا سایه شر آمریکا از سر آن‌ها کم شود، ادامه داد: مبارزه دوم مبارزه با فساد داخلی است؛ از تریبون نماز جمعه از قوه قضائیه تشکر می‌کنم که مقابل فساد ایستاده، محور اصلی نظام و انقلاب ما رسیدن به عدالت سراسری است و این تضمین نمی‌شود مگر با فسادستیزی، این دو مبارزه انقلاب ما و رسیدن به هدف اصلی را تضمین کرده و زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/