به گزارش صبح توس؛  به نقل از ایرنا، حجت صالحی اظهار کرد: شرایط ناشی از شیوع کرونا، علاوه بر افت سطح آموزش و تحصیل دانش‌آموزان، موجب ترک تحصیل شماری از آنان شده است.

وی اظهار کرد: از مجموع ۲۲ هزار و ۹۹۲ نفر جمعیت دانش‌آموز مقطع ابتدایی در این شهرستان اکنون ۱۱۳ نفر، معادل نیم درصد، ترک تحصیل کرده‌اند.
مدیر آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: در مقطع متوسطه اول نیز از جمعیت ۹ هزار نفری، ۴۰۳ نفر، معادل ۲.۳ درصد ترک تحصیل کرده اند که از این تعداد ۱۳۴ نفر دیماه امسال در آموزش از راه دور ثبت نام می‌شوند.
صالحی دلیل اصلی ترک تحصیل دانش‌آموزان را ترس از کرونا عنوان کرد و افزود: در مقطع متوسطه دوم از سامانه گزارشی مبنی بر ترک تحصیل دانش آموزان دریافت نشده است.
وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزش از اولویت‌ها و دغدغه‌های متولیان نظام تعلیم و تربیت است، گفت: با وجود شرایط خاص کرونایی، ارتقای آموزش‌ از اولویت‌های آموزش و پرورش است و همه باید این نکته را بپذیرند که شرایط ۲ سال گذشته در افت تحصیلی دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار بوده‌است.
صالحی افزود: جمعیت دانش آموزی شهرستان تربت حیدریه بالغ بر ۳۷ هزار نفر است که از این تعداد سه هزار و ۶۵۰ نفر کلاس اولی هستند.
دانش‌آموزان تربت حیدریه در ۲۲۹ مدرسه دولتی، ۱۶۲ مدرسه غیرانتفاعی، هزار و ۷۴۹ کلاس و با کمک ۲ هزار و ۳۶۸ نفر معلم تحصیل می‌کنند.

همه گیری ویروس کرونا در کشور که از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد، سبب تعطیلی کلاس های حضوری و رونق یافتن آموزش مجازی و کمرنگ شدن ارتباطات انسانی میان دانش آموزان و معلمان شد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

انتهای پیام/