به گزارش صبح توس؛ در حالی که طی هفته گذشته خبر دعوت به کار نیروهای خرید خدمات یا همان طرح حمایتی در آموزش‌وپرورش نیشابور و فیروزه منتشر شد و تعدادی از این افراد نیز با پیگیری‌های مسئولان از ادامه کار انصراف دادند، اما متأسفانه با اختلاف دیدگاه آموزش‌وپرورش نیشابور با اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در مورد ساعت و نحوه به کارگیری نیروها، تمام این افراد با دریافت پیامکی تلخ، مجبور به ترک کار و در نتیجه لغو ابلاغ‌شده‌اند.

علیرضا کلیدری در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: در پی اختلاف دیدگاه و برداشت متفاوت اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی و اداره آموزش‌وپرورش نیشابور در مورد دستورالعمل جذب نیروی خرید خدمات در نیشابور، در حال حاضر تمام جذب‌های صورت گرفته ملغی شده است.

وی افزود: در صورت کسب مجوز جدید با توجه به انتقادهای درست مبنی بر عدم اطلاع‌رسانی، اطلاع‌رسانی شفاف در مورد ثبت‌نام و روند گزینش افراد و در نهایت جزئیات نفرات برگزیده از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

حال این موضوع وقتی دردناک می‌شود که بدانیم اکثریت قاطع این افراد (جز افراد جذب شده با پارتی) تا پیش از این در‌ مراکز آموزشی مشغول به فعالیت بوده‌اند و برای امرار معاش خود به تدریس پرداخته‌اند و با امید بهبود وضعیت به این سمت حرکت کرده‌اند و الان، در آخرین روزهای آبان ماه و پس از حدود یک ماه خدمات، نه‌تنها امید خود را از دست داده‌اند بلکه توانایی بازگشت به مدارس قبلی خود را نیز ندارند.

بسیاری از این افراد وظیفه تأمین و یا کمک خرج خانه را دارند که با این تصمیم، حدود سه روز است آرامش از ذهن و نگاه آن‌ها رخت بسته و به دنبال راه‌حلی برای بازگشت به کار هستند.

قطعاً علاوه بر بررسی دقیق افراد پذیرش شده و ممانعت از ادامه کار افراد با مدارک و سوابق غیر مرتبط بهتر است هر چه سریع‌تر با توجه به کمبود شدید معلم در نیشابور این افراد به محل‌های کار خود بازگردند تا علاوه بر ایجاد آرامش نسبی، دانش آموزان و والدین نیز دچار تنش نشوند.

.تجمع اعتراضی نیروهای خرید خدمات نیشابور در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی صورت گرفته است

انتهای پیام/4005