به گزارش صبح توس؛ عمید شمسایی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: به رغم اینکه تاکنون از سوی مسئولان استانی پیگیری‌هایی بسیاری برای جداسازی کاشمر و کوهسرخ در نرم‌افزار ماسک داشته‌ایم اما همچنان این مشکل و معضل ادامه دارد.

وی بیان کرد: اگرچه آمار کوهسرخ از نظر تعداد مبتلایان و فوتی‌ها بسیار پایین است اما چون آمارها با کاشمر اعلام می‌شود، هر گاه در این شهرستان وضعیت قرمز اعلام شود، به تبع در این منطقه هم باید محدودیت‌ها را اعمال کنیم و این موضوع مشکلات جدی را برای مسئولان و شهروندان کوهسرخی به وجود آورده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ گفت: هر چند در حال حاضر فقط سه نفر کوهسرخی در بیمارستان کاشمر بستری هستند اما اگر این تفکیک صورت گیرد بدون شک وضعیت ما زرد و یا در بدبینانه‌ترین حالت نارنجی خواهد بود اما در وضعیت فعلی چون نرم‌افزار ماسک آمار کاشمر و کوهسرخ با هم اعلام می‌شود، کوهسرخ هم قرمز است.

وی افزود: تاکنون به کسب و کارهای شهرستان کوهسرخ به خاطر محدودیت‌هایی که اعلام می‌شود لطمه‌های بسیاری وارد شده است در حال حاضر رستوران‌ها بیرون بر، برخی باشگاه‌های ورزشی تعطیل و صنف‌هایی نیز به خاطر قرمز بودن شهرستان در نرم‌افزار ماسک تعطیل شدند در صورتی که آمار نمونه‌های مثبت حتی پنج درصد کاهش داشته است.

استعلام برای شناسایی واکسن نزده‌ها

شمسایی ادامه داد: تاکنون ۸۶ درصد جمعیت شهرستان کوهسرخ دوز اول و ۶۰ درصد دوز دوم را تزریق نمودند و ۱۰۰ درصد مادران باردار، ۹۰ درصد دانش آموزان و ۹۰ درصد سالمندان نیز واکسینه شده‌اند.

وی یادآور شد: اخیرا با آموزش و پرورش توافقنامه‌ای را به امضا رسانده‌ایم تا بر اساس آن اسامی دانش آموزان، مدیران و معلمانی را که تاکنون واکسن نزده‌اند، اعلام کنند و تیم سیار در روستاها و شهر به منازل این افراد مراجعه کرده و واکسیناسیون را انجام دهند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با بیان اینکه از یک هفته قبل در روستاها نیز واکسیناسیون خانه به خانه را آغاز نموده‌ایم، مطرح کرد: خوشبختانه در شهرستان کوهسرخ مشکل خاصی نداریم حتی طی یک هفته اخیر در میزان مبتلایان به کرونا پنج درصد کاهش داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تست‌های رپید در شهرستان افزایش یافته و تیم سیار واکسیناسیون صبح و عصر انجام وظیفه می‌کند.

شمسایی همچنین از فعال شدن تمام خانه‌های بهداشت طی ۲ شیفت صبح و عصر خبر داد و افزود: علاوه بر راه‌اندازی تیم‌های کارگروه سلامت روستایی و شهری جلسات ستاد کرونا به طور منظم در شهرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تمام کسانی که در روستاها و منطقه شهری واکسن نزده‌اند دارند شناسایی می‌شوند و تیم سیار واکسیناسیون موظف شدند روزی دو ساعت به منازل این افراد رفته و با ارائه آموزش‌های لازم واکسیناسیون را انجام دهند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ  بیان کرد: متأسفانه برخی تبلیغات منفی علیه اهمیت واکسیناسیون موجب شده هنوز هم برخی افراد از زدن واکسن ممانعت کنند.

وی یادآور شد: کوهسرخ با ۲۷ هزار و ۹۱۶ نفر جمعیت ۲۳ خانه بهداشت در روستاها دارد.

انتهای پیام/4001