به گزارش صبح توس؛ سردار سید هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) صبح امروز در آغاز رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه 13 آبان قرار داریم که سه رویداد مهم در آن اتفاق افتاده است، اول از همه تبعید امام(ره) به ترکیه در سال 43 را داریم و پس از آن کشتار دانش آموزان در سال 57 در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 را داریم که تمام این رویدادها دارای هویت مشترک استکبار ستیزی هستند.

وی افزود: این رویدادی که در آن قرار داریم نیز مصادف شده است با ایام منتهی به 13 آبان ماه و باید این فرصت را مقتنم بدانیم و از آن برای تبیین استکبار ستیزی در تولیدات خود استفاده کنید.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطر نشان شد: قطعا نگاه امامین انقلاب به همراه آحاد مردم و بچه بسیجی های ما تا به امروز راه اول را انتخاب کرده اند یعنی اینکه ما باید در همه عرصه ها حضور قدرتمند و قوی داشته باشیم.

غیاثی ادامه داد: امروز به برکت همین اراده ایران قدرت برتر منطقه است و آمادگی هایی بسیار خوبی در عرصه های مختلف داریم. بر اساس همین روحیه استکبار ستیزی بود که اتفاقات بزرگی مانند خروج نیروهای آمریکایی از منطقه را شاهد بودیم این در حالی است که آمریکا آمده بود که دهه ها در منطقه باقی بماند اما به دلیل حضور قدرتمندانه ایران در عرصه های مختلف، استکبار دیگر توان مقابله ندارد.

وی تاکید کرد: در سال های آتی با توجه به شیب تند توفیقات جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف، دشمن قطعا ضربات بیشتری خواهد خورد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: امروز با توجه به آمادگی های ایران در عرصه نظامی و به ویژه حضور قدرتمندانه ایران در منطقه و حضور آحاد مردم در 8 سال دفاع مقدس، استکبار به خودش اجازه نمی دهد که ورود فیزیکی داشته باشد یا بخواهد خودش را بار دیگر در عرصه جنگ سخت بیازماید.

غیاثی خاطرنشان شد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جنگ نرم با دشمن ما باید در این زمینه خودمان را قوی کنیم. در جنگ سرد دشمن به مرزهای ما حمله می کند و سعی در انهدام ونفوذ در آن ها دارد اما در جنگ نرم دشمن سراغ ایمان ها و عزم ها و ارکان اصلی انقلاب و نظام می رود و در جنگ سخت اگر دشمن تیری می انداخت، مقابله با مثلش مشخص است اما در فضای غبارآلود فضای جنگ نرم مبارزه با دشمن ساز و کار خودش را دارد.

وی گفت: در جنگ نرم دشمن می خواهد فرصت های انقلاب را به تهدید تبدیل کند. جوان یک فرصت است و با توجه به حضور جوانان در فضای مجازی دشمن می خواهد این فرصت را به تهدید تبدیل کند. دشمن در واقع سنگرهایی که در جنگ سخت با آن مواجه بودیم را امروز در پیاده روها، دانشگاه ها و مدارس ما قرار داده است از این رو اگر برای جنگ نرم برنامه نداشته باشیم قطعا متضرر می شویم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: امروز دشمن با تحقیقات و اقدامات دقیق، روان جوان ما را به مخاطره انداخته است پس یکی از مصادیق اصلی مقابله با دشمن موضوع فضای مجازی است. اول از همه باید در فضای مجازی از خودمان مراقبت کنیم و برنامه های اقناعی و ایجابی برای حضور در این فضا داشته باشیم و در مرحله سوم باید بتوانیم در جواب دشمن را در همان فضا بدهیم.

وی افزود: ظرفیت های خوبی در بسیج در خصوص فضای مجازی داریم که این ظرفیت ها باید ساماندهی شوند که خروجی و محصول آن باید در شان شما باشد که یکی از موضوعات مهم در این خصوص تولید محتوای فاخر است که باید این محتواها بتوانند آن جریان سازی که مد نظر جمهوری اسلامی است را در مقابله با تهدیدات دشمن داشته باشند.

تولید محتوای فاخر بسیج، جریان سازی مقابل تهدیدات دشمن است

غیاثی عنوان کرد: استعدادهای خوبی در این خصوص وجود دارد اگر این استعدادها در طول هم قرار بگیرند و از آن ها به خوبی استفاده شود، قطعا شاهد اتفاقات بسیار خوبی خواهیم. دوری از کلیشه وجذاب بودن را حتما در تولیدات خود مدنظر داشته باشید. مقام معظم رهبری(مدظله) می فرمایند بسیج باید خلاء های نظام را پر کند از این رو یکی از این خلاء ها در خصوص فضای مجازی است که با حضور بسیج و گردان های سایبری این خلاء ها می تواند برطرف شود.

وی اظهار کرد: گردان های سایبری ما باید آن کارآمدی خود را داشته باشند و در جهت انجام رسالت و ماموریت خود، هوشمندانه در میدان حضور داشته باشند از این رو ما نباید در عرصه فضای مجازی بی تفاوت و منفعل باشیم زیرا دشمن با همه وجودش در عرصه فضای مجازی حضور پیدا کرده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: در بخش پویانمایی برداشتی از کتاب «دریادل»، زندگینامه شهید رفیعی و موضوع «متفاوت نباشیم» در دستورکار گروه های تولید محتوا قرار گیرد و در بخش بازی های ویژه تلفن همراه موضوع «جوان و مقاومت» و در بخش نرم افزارهای ویژه تلفن همراه «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» انتخاب شده است.

انتهای پیام/