به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، یکی از مسئولان بخش انابد شهرستان بردسکن امروز گفت: مردم دو، سه سالیست که مهاجرت معکوس به روستاها داشته اند و در مشاغل کشاورزی و دامپروری فعالیت می کنند.

علی اکبر رویین تن افزود: اگر متولیان امر توجه ویژه ای به این مدل روستاها به ویژه روستای خنجری نکنند ممکن است مجددا مردم به شهرها مهاجرت بکنند.

وی گفت: مهاجران از شهر به روستا از داشتن آب شرب بهداشتی و پایدار، جاده مناسب، گاز و حتی دریافت شبکه های تلویزیونی، اینترنت و ایرانسل محرومند و رنج می برند.

دهیار روستای خنجری افزود: تاکنون هیچ عملیات زیرسازی را برای جاده روستای خنجری انجام نداده اند و گرچه شبکه گاز  از  نزدیک روستا عبور می کند اما مردم شهید پرور این منطقه از نعمت گاز محرومند.

علی اکبر رویین تن گفت: همچنین به علت خشکسالی و کاهش دبی،قنوات و چشمه ها جواب گوی نیاز آب شرب اهالی روستاهایی همچون خنجری انابد نیست و آنان مجبورند از تانکر وسط روستا که فقط هر دو روز یک بار پر می شود استفاده بکنند.

او افزود: اگر مسئولان استان مشکلات مهاجران از شهرها به روستاها را مرتفع نکنند روستاهایی همچون خنجری هم مثل فتح آباد بردسکن در آینده خالی از سکنه می شوند.

انتهای پیام/4001