به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، این گروه که از استان البرز برای اولین بار به بردسکن آمده بودند، یازدهمین اردوی خود را به مدت ۳روز در بردسکن برگزار کردند.

در برگزاری این اردو، یک شرکت معدنکاری در شهرستان بردسکن، ناحیه مقاومت بسیج سپاه، شبکه بهداشت و درمان، فرمانداری و برخی دستگاه‌های اجرایی هم مشارکت داشتند.

مسئول گروه جهادی شهید مهدی عسگری استان البرز گفت: این گروه جهادی از سال۹۷ در استان البرز با اعلام آمادگی ۱۴۰نفر، فعالیت خود را در عرصه‌های مختلف فرهنگی، پزشکی، عمرانی، آموزشی و کارآفرینی آغاز کرد.

ابوالفضل بینایی بیان کرد: در این اردو، یک تیم ۲۲نفره از پزشکان عمومی و متخصصین دندانپزشکی، مشاوره، ماما، تزریقات و دارو خدمات رایگان به ۸۰۰نفر از نیازمندان شهرستان بردسکن ارائه دادند.

وی عنوان کرد: گروه جهادی شهید عسگری هر دو هفته در شرایط عادی کرونا در مناطق و حاشیه استان البرز فعالیت می‌کند و تا کنون بیش از ۲هزار و ۵۰۰سبد معیشتی و فرهنگی در مناطق مختلف بین خانواده‌های نیازمند توزیع کرده است.

بینایی ادامه داد: این گروه جهادی برنامه دارد یک اردوی جهادی هم در ایام نوروز در کرمانشاه و یا زابل برگزار کند.

به گفته وی، پزشکان این گروه از مشهد، تهران و استان البرز بدون هیچ چشمداشتی به ارائه خدمات می‌پردازند.

شهید مهدی عسگری از شهدای مدافع حرم استان البرز در سال۹۵ در شهر حلب سوریه جاویدالاثر شد و تاکنون پیکر مطهر این شهید شناسایی نشده است.

انتهای پیام/4001