به گزارش صبح توس؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسکن در این باره گفت: امسال به دلیل سرمازدگی اول فصل، قطع مکرر برق و طولانی شدن دوره گرما، تولید انار بین 25تا30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش دارد.

علیرضا مهمیز ادامه داد: به طور میانگین از هر هکتار در این شهرستان، 15تُن انار برداشت می شود که در مجموع تولید انار شهرستان بردسکن به 25هزار تُن خواهد رسید.

وی ارزش این میزان محصول انار تولیدی شهرستان بردسکن را 250میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به رغم اینکه قیمت انار 2برابر سال گذشته است ولی باز هم با توجه به هزینه های انجام شده، درآمدی نصیب باغداران نمی شود.

وی بر اجرای روشهای نوین و ایجاد سایبان در باغات انار تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح علاوه بر اینکه باعث کاهش 46درصدی در مصرف آب می شود، در بهبود کمی و کیفی محصول انار بسیار موثر است که در این راستا دولت تسهیلاتی با بازپرداخت طولانی در نظر گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با بیان اینکه در این شهرستان بیش از 15رقم انار تولید می شود افزود:بیش از 90درصد باغات شهرستان، رقم خزر دارد که دارای کد بین المللی و جزو 6 رقم تجاری کشور است.

از مجموع هزار و 700هکتار باغات انار شهرستان بردسکن 90درصد آن در بخش مرکزی بردسکن قرار گرفته است و از مجموع ۱۲هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی شهرستان بردسکن، ۲هزار و ۵۰۰نفر انارکار هستند.

انتهای پیام/4001