به گزارش صبح توس؛ محمدرضا حسین پور، مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خلیل آباد در گفتگو با صبح توس اظهار داشت: در راستای احیا و ترویج زکات نشست هایی با روحانیون روستاهای شهرستان برگزار شد و و 5 روحانی به عنوان مبلغین اصلی زکات در شهرستان معرفی شدند.

وی با بیان اینکه هر روحانی 5 روستا را زیر نظر خواهند گرفت تا بتوانند با همکاری روحانیون دیگر جشنواره زکات را در خلیل آباد طی دو ماه برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: جشنواره زکات از 17 ربیع الاول در روستاهای شهرستان آغاز می شود و شهرستان خلیل آباد به عنوان پایلوت کشوری این طرح را اجرا می کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: دفترچه پرداخت زکات تهیه و در اختیار مبلغان قرار می گیرد و پرچمی به عنوان زکات دهنده بر درب منازل افراد نصب خواهد شد همچنین علم زکات در 21 روستای شهرستان به مدت 2 ماه به عنوان نماد پرداخت زکات برافراشته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اختتامیه جشنواره زکات بعد از دو ماه برگزار خواهد شد و از زکات دهندگان نمونه نیز تجلیل خواهد شد، اذعان کرد: 750 میلیون تومان از ابتدای سال تا به امروز جمع آوری شده است و این درحالیست که در سال 99 بالغ بر 750 میلیون تومان زکات جمع آوری شده بود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان خلیل آباد در پرداخت زکات هرساله جزء شهرستانهای برتر استان است، عنوان کرد: در اجرای طرح جدید جشنواره زکات، در میدان اصلی هر روستا پرچم زکات برافراشته می شود و 21 مرکز نیکوکاری نیز ماموریت دریافت زکات را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/4001