به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در محل مصلی نماز جمعه برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی در اعتراض به پذیرش کاپتولاسیون در سال 1343 گفتند که برخی خیال می کنند آمریکا پشت و پناه است در حالی که آمریکا از شما نفت و نفع م یخواهد و الا در جایی که گرفتار شویم هیچ به داد ما نخواهند رسید.
وی با بیان اینکه این سری قضایا به معنای تحمیل حاکمیت و سلطه غرب و آمریکا نظیر سند 2030 و قوانین ظالمانه دیگر است، خاطرنشان کرد: رابطه ابرقدرت ها با کشورهای به قول خود آنها جهان سومی، رابطه ارباب و رعیت است و خوی استبداد و استکباری همین است.
امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه دستور رئیس جمهور به معاون اول خود راهبرد خنثی سازی تحریم ها که این راهبرد در دست ما است، تصریح کرد: وظیفه دولت اولویت و اکثریت تلاش برای خنثی سازی تحریم ها است که متاسفانه دولت قبل با اولویت نگاه به غرب چشم و دل خود را به رفع تحریم ها گذاشته بود که این رفع تحریم ها به دست دشمن است.
وی همچنین ادامه داد: باور مسئولان کشور باید عدم اعتماد به دشمن غدار و مکار، اتکاء و اعتماد به ظرفیت های داخلی، پیمان های پول و مبادلات تجاری با کشورهای همسایه و شرکاء راهبری، استفاده از ظرفیت دول شرق و پیمان شانگهای، تقویت دیپلماسی منطقه ای، کم رنگ کردن نقش دلار در اقتصاد و توسعه صنایع پتروشیمی و پالایشگاه های ستاره خلیج و برداشتن گام های عملی بر اساس یک نقشه راه دقیق نظیر کاهش وابستگی به نفت، جایگزینی صنایع سود آور و گسترش و اصلاح صنعت کشاورزی و معادن باشد.
وی با اشاره به رزمایش های ترکیبی در منطقه، اذعان کرد: در کنار حوادث و تنش های مرزهای شمالی و حوادث افغانستان و تحرکات جبهه استکبار، نگاه راهبری ایران به ترکیبی از اقدامات دیپلماتیک، سیاسی، امنیتی و نظامی و رسانه ای به منزله علمیات ایذایی دشمن را ناکام گذاشته است.
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه سفرهای راهبری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای همگرایی در منطقه به پاکستان و روسیه باعث ارتقاء ضریب امنیت داخلی می شود، عنوان کرد: در یک جنگ چند ضلعی و هوشمندانه با طعم امنیتی نظامی و عملیات روانی، فرماندهی واحدی در جنگ اقتصادی داریم.
انتهای پیام/۴۰۰۱