به گزارش صبح توس؛ بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت و درمان صبح امروز در حاشیه سفر به تربت حیدریه در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش بیمارستان امام حسین (ع) تربت حیدریه در برطرف کردن نیازهای جنوب خراسان، اظهار داشت: مردم تربت حیدریه نقش بسیار خوبی در دفاع مقدس و پشتیبانی از انقلاب داشتند و حق مردم این بود که دولت بتواند خدمتگذار مردم باشد.

وی با بیان اینکه بیمارستان مجهز 270 تختخوابی با امکانات بسیار وسیعی در این منطقه افتتاح می شود و امیدواریم با تجهیز کامل امکانات و نیروی انسانی این بیمارستان بتوانیم خدمتگذار مردم تربت حیدریه باشیم، خاطرنشان کرد: این بیمارستان می تواند در کل منطقه جنوب خراسان می تواند پذیرش داشته باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وجود دانشگاه علوم پزشکی در تربت حیدریه از مزایای این بیمارستان محسوب می شود، تصریح کرد: این باعث می شود که این بیمارستان تنها جنبه درمانی نداشته باشد بلکه جنبه آموزشی هم دارد و با توجه به امکاناتی که دارد مرکز آموزشی در کنار این بیمارستان در حال ساخت است و به عنوان بیمارستان آموزشی درمانی مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به بیماری های مختلفی که در کشور داریم و تهدیدات مختلفی نظیر کرونا وجود دارد این آمادگی ها را لازم داریم و این بیمارستان یکی از مراکزی است که می تواند این آمادگی را ایجاد کند، اذعان کرد: ساخت بیمارستان های جامع از اهداف وزارت بهداشت است تا در همه بیماری ها بتوانند کمک کنند و این یکی از نکات مفیدی است که در بیمارستان امام حسین (ع) تربت وجود دارد.

200 بیمارستان ناتمام در سطح کشور داریم

عین اللهی با بیان اینکه 200 بیمارستان نا تمام در سطح کشور داریم که با درصد پیشرفت های مختلف هستند، عنوان کرد: پیش بینی بودجه و امکانات برای بیمارستان های ناتمام یکی از برنامه های وزارت بهداشت است، البته خارج از این وزارت، برخی نهادهای مردمی نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و خیرین نیز کمک می کنند تا تکمیل پروژه ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه خانه های بهداشت امروزه مهمترین مسئله برای وزارت بهداشت است و در تکمیل این خانه ها باید مردم هم کمک کنند، چون همه درمان از بهداشت شروع می شود، تشریح کرد: پیشگیری و بیماریابی توسط بهورزها باید در خانه های بهداشت انجام شود و به همین منظور تکمیل خانه های بهداشت اولویت دارد.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به روند خوب واکسیناسیون با همکاری مردم، بیان کرد: بر اساس آمار واکسیناسیون بالغ بر 76 میلیون از جمعیت کشور انجام شده و میزان دز اول به 50 میلیون رسیده و اگر به 54 میلیون برسیم یعنی 80 درصد مردم واکسینه شده اند و این یک رکورد خوبی محسوب می شود.

76 میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند / دز یادآوری از تولید داخلی استفاده خواهد شد

وی با بیان اینکه 26 میلیون از جمعیت کشور نیز دز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند و امیدوار هستیم که در دز دوم به 80 درصد برسیم، تاکید کرد: اگر 80 درصد جمعیت کشور دز دوم را دریافت کنند ایمنی خوبی در مقابل کرونا ایجاد می شود ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که ما باید با کرونا زندگی کنیم و رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشیم.

دکتر عین اللهی با تاکید بر اینکه شرکت در تجمعات بدون استفاده از ماسک یک فاجعه را ایجاد کرده است و تقاضا داریم که مردم پروتکل ها را رعایت کنند، ابراز کرد: واکسن به مقدار بسیار فراوان در کشور وجود دارد که تا به امروز 120 میلیون دز وارد شده که از این میزان 76 میلیون تزریق شده است و تا دو هفته آینده واردات واکسن به 160 میلیون دز می رسد.

وی با اشاره به اینکه تولید داخلی در بحث واکسن کرونا هم بسیار خوب بوده و 5 مرکز تولید واکسن داریم و علاوه بر برکت، واکسن های رازی، انستیتو پاستور، سیناژن و فخرا آینده ما را تضمین می کند، اظهار کرد: طبیعتاً بعد از 6 ماه از دز دوم برای تزریق دز یادآوری در کمیته علمی تصمیم گیری خواهد شد و وارد آن فاز با تولید داخلی خواهیم شد.

انتهای پیام/