به گزارش صبح توس؛  دکتر حسین ابراهیمی پور، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در آئین افتتاح این بیمارستان اظهار کرد: بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه در زمینی به مساحت ۶۰ هزار و ۵۸۸ مترمربع احداث شده که ساختمان اصلی این بیمارستان ۲۱ هزار و ۷۶۴ مترمربع زیربنا دارد 

 
وی تصریح کرد: این بیمارستان شامل ۶ طبقه و دارای ۱۴ بخش و بیش از ۱۰ واحد پشتیبان است و طبقه منهای یک شامل نمازخانه، آزمایشگاه، دیالیز، سرور و فناوری اطلاعات، موتورخانه، آشپزخانه، رختشویخانه، کاخداری،  انبارها و مورگ می باشد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه همچنین گفت: طبقه همکف نیز شامل ورودی اصلی، اورژانس، رادیولوژی، بخش بستری داخلی و داروخانه است.

ابراهیمی پور بیان کرد: بخشهای اتاق عمل، NICU ،ICU ،LDR، ریکاوری و پانسیون در طبقۀ اول قرار دارند و بخشهای بستری کودکان، CCU، بستری زنان، اتاق آموزش و هواساز هم در طبقه دوم واقع شده است.  

وی افزود: طبقه سوم شامل بستری جراحی، سالن انتظار و اتاق آموزش و در طبقه چهارم نیز بخش بستری داخلی، اتاق آموزش و سالن انتظار قرار دارد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: مجری احداث این بیمارستان وزارت مسکن و شهرسازی است که در سال ۱۳۸۸ کلنگ زنی و عملیات احداث آن از سال ۱۳۸۹ 
آغاز و در سال ۱۳۹۹ به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تحویل شد.
وی افزود: این بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال، تکمیل و تجهیز شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از ۳۶۸ هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی ارایه می کند.

انتهای پیام/