دکتر علیرضا مسلم، رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان واسعی شهرستان سبزوار بستری هستند که این آمار نسبت به هفته ای نخست مهرماه افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: از مجموع ۱۳۵ بیمار بستری در بیمارستان واسعی شهر سبزوار ۹۵ بیمار بصورت دایمی و ۴۲ بیمار بستری سرپایی هستند.

وی با اشاره به آغاز روند صعودی کرونا با شیب کم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در پایان پیک چهارم شمار بیماران بستری در این دانشگاه به حدود ۶۰ بیمار رسید اما در پیک پنجم شمار بیماران به کمتر از ۹۰ مورد نرسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: رعایا پروتکل های بهداشتی اصل مهمی در پیشگیری از شیوع کرونا است و در این مسیر باید تمامی نهادهای اداری و مردم خود را دخیل بدانند.

دکتر مسلم افزود: در کنار شتاب بخشی طرح  واکسیناسیون به منظور کاهش شیوع کرونا و  جلوگیری از بروز پیک ششم راهی جز رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان  وجود ندارد.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/