به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی از تعیین تکلیف واگذاری انشعاب در منطقه حسین‌آباد با پیگیری‌های انجام شده خبر داد و گفت: با پیگیری‌های متعدد فرمانداری از طریق استانداری خراسان رضوی و وزارت کشور و همکاری اعضای شورای تأمین شهرستان به خصوص حوزه قضایی، نحوه پاسخگویی به درخواست‌های برقراری انشعابات غیردائم در منطقه حسین‌آباد تعیین تکلیف و نحوه ارائه خدمات به کلیه ادارات خدمات رسان گاز، برق، آب، فاضلاب و مخابرات ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: مشکل اساسی ممنوعیت واگذاری انشعابات در این منطقه خارج از محدوده و بعضا خارج از حریم شهر، ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی و اوقافی بوده که به صورت مشاع و تاکنون تفکیک نشده است.

فرماندار شهرستان کاشمر اظهار کرد: با عنایت به قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از انشعابات آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز مصوب سال ۹۶ و آئین‌نامه اجرایی آن مصوب سال ۹۷ هیات وزیران که امکان ارائه خدمات و انشعاب موقت به خانوارهای موصوف را تعیین کرده، دستگاه‌های مسئول ارائه خدمات می‌توانند با رعایت مواد یک و چهار قانون در خصوص پرداخت بهای خدمات مصرفی، جبران خسارت و سایر حقوق مربوط و نیز در صورت سپردن اقرار محضری توسط متقاضیان مبنی بر اینکه انشعاب حقی برای مشترک ایجاد نمی‌کند با دریافت هزینه‌های مربوط طبق تعرفه‌های قانونی نسبت به برقراری غیردائم خدمات عمومی موضوع قانون اقدام نمایند.

ساقی تصریح کرد: برابر ماده ۶ آئین‌نامه خدمات صرفا به ساخت و سازهایی که قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون صورت گرفته، ارائه می‌شود. همچنین تشخیص زمان احداث مستحدثات غیرمجاز در خارج از روستاها و محدوده شهرها بر عهده دستگاه‌های اجرایی متولی اراضی و در روستاها و محدوده شهرها بر عهده مرجع صدور پروانه است.

وی با بیان اینکه تعیین اراضی کلی از طریق کمیسیون ماده ۵۶ قانون جنگل‌ها و مراتع در حال پیگیری است، تأکید کرد: به همه دستگاه‌ها در خصوص تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان اوامر مقتضی صادر شده است.

بر اساس آنچه اعلام شده بیش از ۸۶۰ ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه حسین‌آباد انجام شده است.

انتهای پیام/4001