به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا، حسین بیدکی افزود: طی این مدت ۳۵ فقره پروانه استاندارد صادر، ۸۴ مورد تمدید، پنج پروانه تعلیق و هفت پروانه هم به خاطر عدم کیفیت یا عدم تولید یا نبودن مسوول کنترل کیفی باطل شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال ۱۵ پرونده حقوقی برای واحدهای صنعتی و خدماتی این شهرستان به خاطر تولید بدون استاندارد یا جعل علامت استاندارد تشکیل شده که از این تعداد ۲مورد مربوط به شهربازی‌های شهر نیشابور است.
رییس اداره استاندارد نیشابور با اشاره به این که طی این مدت ۶۰۰مورد بازرسی از آسانسورهای سطح شهرستان نیشابور انجام شده افزود: از این‌ تعداد ۱۱۷ مورد موفق به کسب گواهینامه شدند البته نصب آسانسور در برخی ادارات دولتی مانند آموزش‌ و پرورش، دادگستری، شهرداری و ثبت احوال به لحاظ قدمت دارای مشکلاتی است که برای رفع این‌ نواقص مشاوره‌هایی ارائه شده است.
بیدکی افزود: افزون بر ۲۷۰‌ واحد صنعتی زیر پوشش اداره استاندارد شهرستان نیشابور قرار دارد و چهار آزمایشگاه هیدرواستاتیک فعال در سطح شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان مجهز به سیستم پایش آنلاین هستند.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال، هزار و ۶۵۰ نفر ساعت دوره آموزش مجازی کنترل کیفی در نیشابور برگزار شده است و برای مدیران کنترل کیفی شرکت های تولیدی ۱۷ پروانه صادر و ۶۹ پروانه تمدید شده است.
رییس اداره استاندارد نیشابور گفت: از ابتدای امسال ۲۵۰ مورد آزمون و کنترل وسایل توزین و سنجش سبک در واحدهای صنفی، ۲۰۵ آزمون در جایگاه‌های سوخت، ۱۰۳ مورد آزمون در باسکول‌های جاده ای و سنگین و ۷۰ مورد آزمون در خصوص تجهیزات شهربازیهای سطح شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان انجام و طی این مدت ۳۶ مورد بازرسی از جایگاه‌های سی. ان.جی منجر به تعطیلی ۲ جایگاه شده است.

بیدکی با بیان این که زمین‌های بازی کودکان در بوستان‌های این سه شهرستان که زیرمجموعه شهرداری است فاقد استاندارد های لازم است افزود: بیشترین تخلفات و جعل‌ها در بخش تولید سیم، کابل و تجهیزات برقی و الکترونیک انجام می‌شود و طی این مدت ۱۵ پروانه معیار مصرف انرژی برای واحدهای پرمصرف صادر شده است.

انتهای پیام/