به گزارش صبح توس؛ به نقل از  دفاع‌پرس از خواف، جلسه هماهنگی نخستین یادواره شهدای عشایری شهرستان خواف به ریاست «حسین سنجرانی» فرماندار شهرستان و با حضور «محمدعلی نبوی‌پور» مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی، سرهنگ پاسدار «حسین صفری» فرمانده بسیج عشایری سپاه امام رضا (ع) و سایر اعضا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسین سنجرانی در این نشست اظهار داشت: شهدای والامقام با ایثار و از خودگذشتگی امنیت و آرامش را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند و خانواده‌ شهدا و ایثارگران نیز با صبر و شکیبایی خود به نظام اسلامی عزت بخشیدند و همین عزت‌آفرینی استقلال و سربلندی این نظام مقدس را به همراه داشت.

وی در ادامه به نقش عشایر در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: عشایر غیور میهن اسلامی‌مان در تمامی برهه‌های حساس و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند و برگزاری کنگره شهدای عشایر می‌تواند در تقویت وحدت و انسجام این قشر و همچنین حل مشکلاتی که با آن روبرو هستند مؤثر و کارگشا باشد.

فرماندار خواف در ادامه برگزاری یادواره شهدای عشایر را فرصت خوبی برای پرداختن به نقش موثر این قشر در صیانت از مرزهای میهن اسلامی عنوان کرد و گفت: نقش عشایر در برقراری امنیت پایدار در مرزها، حراست از میراث فرهنگی و حفاظت از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی بی‌بدیل است.

سنجرانی در پایان گفت: یادواره ۱۳۶ شهید عشایری استان خراسان رضوی با رویکرد نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال آن به نسل آینده بهمن ماه سال جاری در شهرستان خواف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/