به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا حسین سنجرانی در نشست ستاد هماهنگی برنامه های هفته وحدت این شهرستان مرزی  گفت: همه ما مکلفیم در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، با نگاهی یکسان و به دور از هرگونه سلیقه گرایی به مردم خدمت کنیم.

وی ادامه داد: این شهرستان در خصوص امر مهم و حیاتی "وحدت و اخوت شیعه و سنی" زبانزد است به طوری که در سایه وحدت و همدلی، تعاملات سازنده و موثری در این منطقه جریان دارد و شهرستان مسیر توسعه را می پیماید.

فرماندار خواف، استفاده از همه ظرفیت اقوام و مذاهب را رویکرد مهم دولت سیزدهم دانست و گفت: اتحاد و یکپارچگی حاکم بر این شهرستان سرمایه ای گرانبها است و مردم غیور و مرزبان خوافی همواره برادرانه در کنار یکدیگر زندگی کرده و خواهند کرد.

وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه برنامه های گرامیداشت هفته وحدت در این شهرستان گفت: پیامبر اسلام (ص) مهمترین نماد و محور وحدت بین مسلمانان است و باید همگان خود را موظف به تقویت این اتحاد و همدلی بدانند.

مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۶۵ درصد از جمعیت شهرستان خواف را اهل تسنن و ۳۵ درصد را تشیع تشکیل می دهند.

۱۲ ربیع الاول به روایت اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول به روایت شیعیان زادروز پیامبر مکرم اسلام (ص) است که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) و با هدف تحکیم اتحاد مسلمانان، حدفاصل این ۲ روز هفته وحدت نام گرفته است.

انتهای پیام/