محمد تابنده دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوار در گفت‌و‌گو با صبح توس؛ با اشاره به آغاز اجرای طرح لایروبی قنوات در روستای سعادت آباد رشتخوار، گفت: به زودی و در راستای حمایت از پویایی اقتصادی کار مرمت، لایه روبی و احیای قنوات با تلاش و همت بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی رشتخوار) مالکان قنوات و ساکنین روستای سعادت آباد این شهرستان نیز رقم خواهد خورد.
 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از اهداف نهاد پیشرفت و آبادانی در رشتخوار کمک به چرخه اقتصاد خانوادهاست، اظهار داشت: در طرح احیای قنوات در رشتخوار 15 قنات در فاز اول با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان هزینه در سطح روستاهای شهرستان رشتخوار شناسایی و کار احیای این قنوات به مرور دنبال خواهد شد. 


تابنده در ادامه با توجه به فصل برداشت زعفران در این شهرستان تصریح کرد: در راستای حمایت از بخش کشاورزی، کارگاه تخصصی زعفران به همت بنیاد علوی (bds زعفران بنیاد علوی) و با همکاری جهاد کشاورزی در رشتخوار برگزار و کشاورزان زعفران کار از این طرح بهره مند شدند.


دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی همچنین در رابطه با طرح سلامت یار علوی، عنوان داشت: اولین جلسه کمیسیون پزشکی طرح سلامت یار علوی با موضوع اقدامات تشخیص درمانی و خرید تجهیزات پزشکی بیماران تحت پوشش نهادهای حمایتی در محل نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوارنیز برگزار شد.

انتهای پیام/4009