به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جواد نیک بین در نشست علنی  مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به دولت گفت: لازم است که دولت فکری برای مدیریت آموزش و پرورش کند و وزیر را در سریع ترین زمان ممکن به مجلس جهت اخذ رأی اعتماد معرفی کند.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش و پرورشی که مهم ترین وزارتخانه کشور است و تمام نیروهای انسانی کشور از این وزارتخانه باید رد بشوند، کاملا رها شده است چرا که مهرماه را به بدترین وضع ممکن شروع کرده ایم، کلاس های بسیار شلوغ و معلمانی که بازنشسته شده اند دعوت به کار شده اند. همچنین معلمان قرآنی، نهضتی و غیرانتفاعی نیز بدون برنامه رها شده اند.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور تعیین تکلیف وزارتخانه مهم آموزش و پرورش را هرچه سریع تر در دستورکار قرار دهد تا دولت نقش خود را در سال اول در این وزارتخانه در ایجاد تحول اجرایی ایفا کند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: آموزش و پرورش در حال حاضر با همان مدیران غرب گرا در کل کشور علی الخصوص در استان خراسان رضوی در سطح مدیران کل اداره می شود. مدیران کلی که اعتقادی به سند تحول ندارند و اعتقاد به سند 2030 دارند لذا لازم است رئیس جمهور تغییرات لازم را انجام دهد همچنین دولت در خصوص معلمان قرآنی، نهضتی و غیرانتفاعی که رها شده اند ابلاغ قانون را انجام دهد./

پایان پیام/4001