به گزارش صبح توس؛ مجید خزاعی، مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی منطقه تربت حیدریه  افزود: این مبلغ مربوط به ۵۰ هزار و ۳۶۳ فقره بیمه‌نامه در زیربخش‌های زراعی، دامی، باغی، منابع طبیعی، طیور و آبزیان می‌باشد.

وی ادامه داد: این صندوق یک و نیم میلیون راس دام، ۱۹ میلیون قطعه طیور، ۱۴ هزار هکتار محصولات باغی، ۱۹ هزار هکتار محصولات زراعی و ۴۳ هزار هکتار از منابع طبیعی شهرستان‌های تربت‌حیدریه، تایباد، باخرز، کاشمر، خلیل‌آباد، زاوه و مه‌ولات را زیرپوشش بیمه قرار داده‌ است.  
مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی منطقه تربت‌حیدریه با بیان این‌که بیشتر بیمه نامه‌های این خطه مربوط به بخش دام و بخشی نیز مربوط به محصولات زراعی است گفت: پیش‌بینی می‌شود بعد از جمع‌بندی و تکمیل پرونده خسارت‌های وارده به محصولات باغی و زراعی نیز ۲۵۰ میلیارد ریال غرامت دیگر به حساب بیمه‌گذاران خسارت دیده واریز شود.
وی با گرامیداشت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی افزود: طبق آمار موجود فقط سه درصد از مجموع شهرهای ایران در نواحی کم خطر قرار دارند و از مجموع ۴۳ فقره حوادث غیرمترقبه در جهان حدود ۳۲ فقره در ایران تجربه شده که شایع‌ترین آنها زلزله، سیل، خشکسالی، فرونشست زمین، آفات محصولات کشاورزی و دامی و آتش‌سوزی جنگل‌ها می باشد.

خزاعی ادامه داد: ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز، ششمین کشور زلزله‌خیز و چهارمین کشور سیل‌خیز جهان است.
وی گفت: به منظور مدیریت تاثیر مخاطرات طبیعی، بیمه به عنوان نهادی که ریسک را میان بیمه‌گزاران توزیع می‌کند و به عنوان مهم‌ترین و موثرترین راهکار جبران خسارت به ویژه در کشورهای توسعه یافته قلمداد می‌شود.

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی منطقه تربت‌حیدریه افزود: صندوق بیمه کشاورزی در طول ۳۷ سال خدمت، از نظر تنوع خدمات توسعه مناسبی داشته و کشاورزان می‌توانند با انتخاب بیمه از پوشش حمایتی بیمه محصولات کشاورزی به نحو شایسته‌ بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/