به گزارش صبح توس؛ علی بهرامی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی تقاضامحور خراسان رضوی بزرگترین چالش سرمایه تولیدی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: مشکل کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی استان باید با همکاری مدیریت عالی خراسان رضوی، شورای برنامه‌ریزی توسعه دستگاه‌های متولی امر، جهاد کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی و آب منطقه‌ای حل شود.

وی ادامه داد: البته در توسعه متوازن باید بحث‌های زیست محیطی، منابع طبیعی، تأمین آب، آلایندگی هوا و بحث‌های امنیت روانی مردم را در اولویت قرار داده و به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

 بهرامی‌زاده گفت: با نادیده گرفتن گسترش و توسعه شهرک‌های صنعتی که از نظر اشتغال و ایجاد رفاه نقش مهمی را در پیشرفت و توسعه مادی و معنوی کشور دارد، در حقیقت اصل توسعه را زیر سؤال می‌بریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تاکید کرد: اینکه اصل توسعه را زیرسؤال ببریم، نتیجه این می‌شود که از آب و برق و زیرساخت‌های شهرک جهت ویلاسازی استفاده می‌شود، یعنی اعتبار و بودجه‌ای که باید برای تولید و چرخش چرخ‌های صنعتی ‌کشور هزینه شود، برای رفاه طبقه خاصی از جامعه اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: به‌جای ایجاد واحدهای تولیدی توسعه صنعتی ساخت‌وساز ویلا انجام می‌شود که متأسفانه این اتفاق در شهرک صنعتی توس با محوریت غرب مشهد رقم خورده است.

انتهای پیام/