به گزارش صبح توس؛ سید محمد هاشمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد بعد از ظهر امروز در نشست ستاد کرونای شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر واکسیناسیون دانش آموزان بالای 12 سال روند خوبی در سطح شهرستان دارد و بالای 64 درصد دانش آموزان گروه هدف علیه کرونا واکسینه شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون فرهنگیان در سطح شهرستان انجام شده و فرهنگیانی که به هر دلیلی واکسن دریافت نکرده اند دوباره برای لکه گیری فراخوان شدند، خاطرنشان کرد: بهترین زمان برای انجام و تکمیل واکسیناسیون فاصله بین دو موج است و اگر پوشش بالای واکسیناسیون را در سطح شهرستان داشته باشیم می توانیم محدودیت ها را رفع کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه همکاری تیمی بهورزان با مسئولان روستایی در برخی از روستاها نظیر جابوز و سعدالدین تجربه موفقی از مهار کرونا و واکسیناسیون به جا گذاشته است، تصریح کرد: در حال حاضر 8 مورد بستری و 48 مورد قرنطینه خانگی در شهرستان خلیل آباد داریم.

وی با اشاره به اینکه 22 نفر از ابتدای سال 1400 بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند، اذعان کرد: بیش از 42 هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان خلیل آباد تزریق شده است.

 

افزایش عادی انگاری در سطح بازار خلیل آباد

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نشست با تقدیر از مردم شهرستان خلیل آباد که پروتکل های بهداشتی در دهه آخر صفر نسبت به دهه اول محرم بهتر رعایت شده بود، اظهار داشت: کاهش میزان بستری ها و تغییر رنگ بندی شهرستان نباید باعث کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

وی با بیان اینکه عادی انگاری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بازار زیاد شده است، خاطرنشان کرد: میزان واکسیناسیون اصناف همچنان پایین است و اولین نقطه ای که بحران کرونا به آن آسیب می زند همچنین بازار است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر رصد و کنترل برگزاری مراسمات عروسی و عزا در روستاها، تصریح کرد: عادی سازی در بین مردم بیشتر شده و باید در برگزاری مراسمات از برگزار کنندگان تعهدی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی اخذ شود.

انتهای پیام/4001