حسین رضائی، سخنگوی جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، از اسکان بیست و پنج هزار زائر امام رضا(ع) توسط واحد اسکان این جمعیت در مشهد خبر داد و گفت: با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا و عدم صدور مجوز برای ورود کاروان‌های پیاده جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا(ع) همانند سال قبل سایت ثبت نام کاروانی خود را مسدود کرد و به مدیران کاروان‌های زیارتی توصیه کرد از آمدن به مشهد بصورت کاروانی خودداری نمایند.

وی افزود: با نزدیک شدن به اربعین و حضور خودجوش زائران بصورت پراکنده در محورهای منتهی به مشهد و ارائه خدمات سرپائی در محورها در چند ایستگاه بزرگ؛ هر چه به روزهای پایانی صفر نزدیک شدیم خیل عظیم زائران پیاده بصورت خانوادگی به سمت مشهد فراگیر شد تا جائیکه جاده قدیم مشهد نیشابور به علت ازدجام از سوی پلیس راه مسدود شد .

رضائی خاطر نشان شد: با توجه به حضور زائران پیاده در محورهای ورودی و تاکید علمای مشهد و مسئولین استانی به جهت خدمت رسانی به عزیزان زائر؛ جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا(ع) که طی 20 سال گذشته همواره در جهت خدمت به زوار امام رضا(ع) فعال بود فعالیت اضطراری خود را با مساعدت مسئولین استانداری، تولیت استان قدس رضوی، دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونت زیارت استانداری، فرماندار و شهردار مشهد و نمایندگان مردم در راستای خدمتگزاری در محورهای ورودی به مشهد و اسکان زائرینی که پیش بینی اسکان نکرده بودن آغاز کرد.

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا(ع) یادآور شد: با همکاری آموزش و پرورش، تربیت بدنی،  حج و زیارت، آستان قدس و مردم شریف مشهد 65 محل اسکان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با ظرفیت 25000 نفر آماده پذیرائی شد که 1050 نفر توسط خیریه همسایه آفتاب 3500 نفر توسط شهرداری و 20500 نفر توسط جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده امام رضا علیه السلام که جمعا 25 هزار نفر با مساعدت ادارات ذکر شده اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: از اقدامات خوب امسال اجرای طرح «میزبان؛ مهمان» بود که حدود 500 خانواده مشهدی در این طرح شرکت کردند و میزبان زائران امام رضا شدند .

رضائی اظهار کرد: از سایر خدمات ارائه شده امسال می توان به خدمات درمانی شامل بررسی فضای اسکان و ایستگاه‌ها، ارائه خدمات سرپایی درمانی به زائران پیاده، پرداخت بخشی از هزینه دارویی با داروخانه طرف قرارداد اشاره کرد.

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام رضا(ع) در خصوص خدمات فرهنگی این جمعیت گفت: توزیع بسته‌هایی فرهنگی با حمایت آستان قدس و پاسخ به سوالات دینی، برگزاری نماز جماعت و ایجاد مهد کودکان در محل اسکان از سری اقدامات فرهنگی بود که در این ایام انجام شد.

وی یادآور شد: سه‌ وعده غذا رایگان برای 15000 زائر در سه روز با کمک خیرین و حج و زیارت و آستان قدس رضوی توزیع شد همچنین 59 ایستگاه خدمت رسانی با فضای باز در مسیرهای منتهی به مشهد تجهیز شد و چهار نانوائی در 4 مسیر طی 7 روز در سه وعده نان رایگان به زائرین پیاده و سواره دادند .

انتهای پیام/