حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: بر اساس آخرین تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا خراسان رضوی، پیاده‌روی کاروانی زائران پیاده برای شهادت امام رضا(ع) به سمت مشهد مقدس ممنوع است و این تصمیم را به تمامی کاروان‌ها ابلاغ کرده‌ایم.

وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به عنوان یکی از اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا مکلف بر اجرای تصمیمات این ستاد هستیم از این رو هیچ‌گونه مجوزی برای حرکت کاروانی زائران پیاده و اسکان آن‌ها در ایام منتهی به شهادت امام رضا(ع) صادر نخواهد شد.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا تنها مرجع صدور مجوز برپایی ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های خدمت‌گزاری به زائران، سازمان تبلیغات اسلامی است از این رو سعی کرده‌ایم تا ایستگاه‌های صلواتی به سمت ایستگاه‌های سلامت‌محور حرکت کنند و اقلام بهداشتی، ضدعفونی و ماسک توزیع کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطر نشان شد: شرط دادن مجوز جهت برپایی ایستگاه‌های صلواتی، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی است از این رو کارشناسان بهداشتی به صورت مداوم بر فعالیت این ایستگاه‌ها نظارت دارند و به تمامی برپاکنندگان ایستگاه‌های صلواتی ابلاغ شده است تا حتماً نذورات در ظروف یک‌بارمصرف و به صورت بیرون بر توزیع شود.

وی خاطر نشان شد: با توجه به رنگ‌های کرونایی در خراسان رضوی، عزاداری در ایام آخر صفر در سراسر استان برگزار می‌شود از این رو در تمام شهرستان‌های استان فضاسازی‌های لازم شهری به همراه مراسم ویژه ایام شهادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی یادآور شد: در روز شهادت امام رضا(ع) در سه خیابان منتهی به حرم مطهر رضوی(خیابان شیرازی، طبرسی و امام رضا(ع)) ویژه برنامه‌ها و سه مراسم محوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: دسته روی در روز شهادت امام رضا(ع) به سمت حرم مطهر رضوی ممنوع است اما دسته‌های عزاداری می‌توانند به صورت محلی در این روز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مراسم مذهبی خود را برگزار کنند.

انتهای پیام/