به گزارش صبح توس؛ به مناسبت ایام دفاع مقدس و اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، یادواره شهدای شهر سلامی خواف با حضور مسئولان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر در محل فاطمیه این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام عباس برزگرنژاد امام جمعه شهرستان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای شاخصه‌های مهمی از جمله اسلامیت دفاع مقدس می‌باشد که این انقلاب برخواسته از نهضت امام حسین (ع) هست.

وی در ادامه این یادواره افزود: هیچ فرهنگ و انقلابی مانند ایران عزیزمان نبوده و نخواهد بود که از مرز و بوم خود دفاع نمایند و این دفاع بسیار عزتمند و غیرتمند بوده تا خدشه‌ای به نظام و انقلاب وارد نشود.

از دیگر برنامه‌های این یادواره صلوات خاصه امام رضا(ع)، روایت‌گری پیام آوران ایثار جانباز و آزاده «محمد رضا ترکمان»، پخش کلیپ و مداحی و سینه‌زنی بود که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران، ناحیه مقاومت بسیج، شهرداری و شورای اسلامی و بخشداری برگزار شد.

در این مراسم حسین اسدی معاونت سیاسی فرمانداری خواف، امین سمیعیان فرماندهی ناحیه بسیج سپاه خواف، تنی چند از معتمدین معین و همکاران بنیاد و آحاد مردم به ویژه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران حضور داشتند.

در پایان با اهدا لوح یادبود از خانواده‌‌های این شهیدوالامقام تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است؛ شهرستان خواف از توابع استان خراسان رضوی در 270 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 110شهید، 302 جانباز و 34 آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سر بلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

انتهای پیام/بنیاد شهید