به گزارش صبح توس؛ همزمان با روز اربعین سید و سالار شهیدان، جاماندگان «معبر حسینی» از میدان فردوسی مشهد تا حرم مطهر رضوی را با پای پیاده طی می‌کنند.

دقایقی از راه‌اندازی «معبر حسینی» جاماندگان اربعین در جوار حرم مطهر رضوی می‌گذرد و خیل عظیمی از جاماندگان از اقشار مختلف و از تمامی سنین، از کودک و نوجوان تا جوان و پیر برای حضور در راهپیمایی خود را به میدان فردوسی مشهد رساندند.

دلدادگان حسینی با راهپیمایی به سمت حرم امام مهربانی‌ها، ارادت خود را به سید و سالار شهیدان نشان می‌دهند؛ امروز قبله هشتم به مقصدی برای جاماندگان اربعین حسینی تبدیل شده است.

بنا به گفته معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری مشهد، با توجه به اینکه امسال همانند سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، امکان حضور عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در حماسه پیاده‌روی اربعین وجود ندارد، امروز همایش جاماندگان حسینی در مشهد برگزار می‌شود.

از این رو مسیر میدان فردوسی تا میدان شهدا و از میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی به طول 5 کیلومتر با عنوان «معبر حسینی» برای پیاده روی جاماندگان اربعین و زیارت امام رضا (ع) به نیابت از کربلا با مشارکت هیئت‌های مذهبی آماده‌سازی شده‌ و این مسیر از ساعت ۸ صبح امروز تا ۲۰ شامگاه برای پیاده‌روی زائران و جاماندگان کربلا به سمت حرم مطهر حضرت رضا (ع) تدارک دیده شده است و موکب‌های خدمات رسان سلامت محور نیز برای ارائه خدمت به زائران و عزاداران در طول مسیر استقرار یافتند.

 در کنار خیل زائران پیاده که در آیین «معبر حسینی» با شور و شعوری حسینی شرکت کردند، جانبازان دفاع مقدس نیز حضور دارند.

همچنین شهرداری مشهد نیز با همکاری ۷۸۰ هیئت مذهبی امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نقاط مختلف مشهد مقدس و به ویژه در مسیر «معبر حسینی» به زائران خدمات مختلفی ارائه می‌کنند.

دلدادگان حسینی که امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی از پیاده‌روی اربعین جاماندند و حسرت دیدار بین‌الحرمین دل‌های آن‌ها را آسمانی کرده، امروز با طی مسیر «معبر حسینی» خودشان را به حرم آقای مهربانی‌ها می‌رسانند تا اینگونه از آقا علی ابن موسی الرضا (ع) برات کربلا بگیرند.

انتهای پیام/