به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا؛ محمود قلی‌زاده معاون پرورشی آوزش و پرورش تربت حیدریه افزود: دغدغه نخست ما سلامت و سپس آموزش دانش‌آموزان است و لذا طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش این خطه، دانش‌آموزان کلاس اولی و پایه ۱۲ به دلیل اهمیت، باید به صورت حضوری و حداقلی در کلاس حاضر شوند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها به هیچ وجه نگران نباشند زیرا  تمهیدات لازم برای حفظ سلامت فرزندانشان تدارک دیده شده و تنها همین ۲ پایه به صورت حضوری دایر است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: جمعیت دانش‌آموزی در این شهرستان بین سه تا چهار درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته رشد دارد و امسال حدود ۳۹ هزار نفر دانش‌آموز، سال تحصیلی خود در این شهرستان را به صورت حضوری و مجازی آغاز کردند.

قلی‌زاده افزود: از این تعداد چهار هزار و ۶۰۰ نفر کلاس اولی هستند و دانش آموزان تربت‌حیدریه در ۲۶۰ باب مدرسه تحصیل می‌کنند. 

وی اضافه کرد: آموزش به هیچ وجه تعطیل بردار نیست و تلاش همکاران ما بر آن است تا چه به صورت مجازی در شبکه شاد و چه به شکل حضوری ولو با جمعیت پایین کلاسها دایر شود اما این قول را نیز خواهیم داد که ظرف ۲ ماه آینده و البته به تدریج همه آموزش‌ها به صورت حضوری انجام شود. 

انتهای پیام/