به گزارش صبح توس؛ حسین شرافتی راد، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح اظهار کرد: دشمن دائم در صدد اختلاف بین قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، اما یکی از مولفه های بزرگ اقتدار نظام اسلامی، وحدت و انسجام و آمادگی همه جانیه نیروهای مسلح تحت رهبری مقام عظمای ولایت است.

وی تصریح کرد: امروز مشاهده می کنیم که پس از 20 سال اشغالگری، آمریکائی ها به اهداف خود نرسیده و مفتضحانه این کشور را ترک  و به شکست خود نیز اذعان می کنند و این بدان خاطر است که آمریکا دیگر یک ابرقدرت جهانی نیست.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با سه مولفه  رهبری، نیروهای مسلح مقتدر و پشتوانه و حضور در صحنه مردم خود در اوج عزت و عظمت قرار دارد و دشمنان نیز از آن هراس دارند.

شرافتی راد خاطر نشان کرد: پس از سالها تهدید و تحریم بر علیه کشور که به اذعان خیلی از کارشناسان این تحریم ها ظالمانه و بی سابقه بوده، اما نظام اسلامی ایران همچنان استوار و مقتدر در مسیر خود در حال حرکت است.

 وی گفت: هنر نیروهای مسلح این بود که تهدیدات و تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده و کشور را در حوزه صنعت دفاعی و نظامی  به اوج اقتدار رساندند.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: امروز بهترین خدمت و دفاع، خدمت به مردم و حل مشکلات جامعه است و همانطور که سرداران و رزمندگان نیروهای مسلح برای محرویمت زدائی در مناطق محروم کشور حاضر می شوند باید مدیران دستگاههای اجرائی نیز با روحیه برگرفته شده از فرهنگ دفاع مقدس بین مردم حاضر شده و از تولید نارضایتی اجتماعی نیز ممانعت کنند.

وی از نوجوان ایذه ای، بعنوان یک نیروی آشنا با فرهنگ ایثار و دفاع مقدس یاد کرد و افزود: علی لندی در تداوم انقلاب و با روحیه ایثار و از خود گذشتگی خود جان دو نفر را نجات داد و در تاریخ نیز ماندگار شد.

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در تربت حیدریه صبح امروز در آستانه سالروز شکست تاریخی حصر آبادان به میزبانی تیپ پیاده 177 شهید نصر اصفهانی ارتش برگزار شد.

در این آئین از یادگاران، پیشکسوتان و ایثارگران دفاع مقدس نیز تجلیل شد.

در شهرستان تربت حیدریه گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی 61 محرم، تیپ پیاده 177 متحرک هجومی شهید نصر اصفهانی ارتش، سپاه ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی نیز مستقر هستند.

شهرستان تربت حیدریه 675 شهید، 2500 جانباز و 141 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

انتهای پیام/4003