به گزارش صبح توس؛ سردار نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در یادواره شهدای رسانه به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شهادت عالی ترین درجه و رتبه ای است که انسان می‌تواند به آن دست یابد. اما این مرتبه عالی در شرایط عادی اتفاق نمی افتد. مبارزه و مجاهدت در راه خدا، پیش شروط دسترسی به این مقام والاست.

وی تاکید کرد: غیر از جهاد و مبارزه در راه خدا هیچ راه و امکانی برای دستیابی به مقام رفیع شهادت وجود ندارد. حضرت علی(ع) با آن مقام و مرتبه اعلی بازهم سالهای زیادی از عمر شریفشان را در میدان های جهاد و مبارزه گذراندند و دستیابی به مقام شهادت را در این میدان ها جستجو کردند. خداوند متعال این مرتبه را در مسیر جهاد و مبارزه قرار داده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: آن چیزی که می تواند بدترین حالات را به بهترین حالات تبدیل کند نیت و اهداف انسان است.  وقتی نیت خدایی شود انسان از سرگرمی های دنیایی فاصله می‌گیرد و برای رسیدن به اهداف عالیه، راه مبارزه را انتخاب می‌کند. آنگاه به جایگاه شهادت می‌تواند دست یابد.

وی اظهار کرد: با مرور تاریخ متوجه می شویم که شهدای بلند مرتبه ما، خود را در میدان های مبارزه سخت و دشوار قرار می دادند و سرانجام به مرتبه شهادت می‌رسیدند.

وی بابیان این موضوع که وقتی در موقعیتی هستیم که باید از حق دفاع کنیم و به وظیفه خود عمل کنیم، آن وقت است که هدف محقق خواهد شد، عنوان داشت: شاهد بودیم که در ابتدای انقلاب میدانی به نام دفاع از ارزش‌های اسلامی و به نام دفاع مقدس در ایران برپا شد. باید توجه داشته باشیم که شهدا تنها برای عمل به وظایف الهی و رسیدن به اهداف آسمانی قدم در این میدان گذاشتند و شهید شدند. نباید مقام و منزلت آنها را با بیان یکسری اهداف زمینی پایین بیاوریم.  

یعقوبعلی نظری باذکر این نکته که براین باور هستیم که اگر ارزش‌های الهی را پاس بداریم دیگر ارزش‌ها نیز در ذیل آنها پاس خواهد شد، افزود: دشمنان اسلام برای رسیدن به اهداف پلید خود در سال ۵۹ عرصه نظامی سختی را در برابر نظام اسلامی ایران گشودند. این جنگ در بدترین شرایط بر ما تحمیل شد، اما و جوانان غیور این سرزمین به میدان مبارزه رفتند و این نتیجه حیرت آور را آفریدند. ثمره مجاهدت آن جوانان به حفظ نظام اسلامی ایران منجر شد و این نظام روز به روز قوی تر گشته و اکنون در حال انتشار اهداف انقلاب در دنیاست.

وی خاطرنشان ساخت: در طول آن ۸ سال جنگ تحمیلی، بسیاری از انسانهای معمولی با حضور در جبهه ها به مرتبه ای بلند و خاص رسیدند. یکی از برکات دفاع مقدس ساخت انسان های ویژه بود که انقلاب برای ادامه مسیر به آن نیاز داشت. شهید قاسم سلیمانی یکی از این افراد بود که در پرورشگاه دفاع مقدس رشد و نمو پیدا کرد.

وی ادامه اداد: شهید سلیمانی بسیار زیاد بر دو موضوع سفارش می کرد. یکی توجه به نقش سازنده دفاع مقدس و دیگری حفظ سپاه پاسداران بود. چون بازوی نظامی می تواند نقش بسیار کلیدی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی داشته باشد.

سردار نظری ضمن بیان این نکته که هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است تا حال خودمان را بررسی کنیم و نسبت و فاصله خود را با شهدا بسنجیم، گفت: امروز برای ما بسیار لازم است که با محوریت شهدا دور هم جمع شده و یاد و نام و اهداف آنها را زنده نگه داریم.

انتهای پیام/