به گزارش صبح توس از قوچان، حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: هرچند امسال توفیق زیارت امام حسین (ع) در ایام پرفیض اربعین را نداشتیم و از فیض این زیارت محروم هستیم اما می‌توان کارهای خیری در این ایام انجام داد و ثواب آن را به روح امام حسین (ع) تقدیم کرد.

وی با اشاره به قرار گفتن در هفته دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد شهدا افزود : رهبر انقلاب حادثه عجیب پیروزی در دفاع مقدس را حاصل اعتمادبه‌نفس و احساس اقتداری که از ناحیه معنویت رزمندگان احساس شد می‌دانند که در حال حاضر آن خصلت‌ها برای کشور یکی از بزرگ‌ترین نیازهاست.

خطیب جمعه قوچان تصریح کرد: اگر می‌بینیم سردار شهیدی مثل حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان شخصیت نظامی ، اسلامی، دینی و مذهبی قدم به‌جایی می‌گذارد و باعث تحول منطقه و آرامش مردم شده و پیروزی‌های متعدد را رقم میزند به علت حفظ عزت‌نفس و اقتدار معنوی خود بوده که برگرفته از مکتب امام حسین و معنویات است .

حجت‌الاسلام هراتی مطلق ادامه داد : همه سردارانی که در طول تاریخ این انقلاب داشته‌ایم همچون شهیدان جهان‌آرا ، فکوری ، کلاهدوز، صیاد شیرازی، شهدای هسته‌ای ، مدافعین حرم و مدافعان سلامت که به فیض شهادت رسیده‌اند در زمان حیاتشان دارای خصوصیات و اخلاق زمان جنگ بودند که آن را در خود حفظ کردند .

وی با تأکید اینکه روحیه‌های پاک جنگ باید حفظ و تقویت شود ، بیان کرد: امروز وظیفه پیشکسوتان ، رزمندگان دفاع مقدس ، فرماندهان نظامی و انتظامی انتقال خصلت‌های دفاع مقدس به دیگران است که باید آن اوصاف پاک و روحیات پاک به جوانان منتقل شود.

امام‌جمعه قوچان بابیان اینکه امروز اگر بخواهیم به جنگ آمریکا و اسرائیل برویم و از کیان و حدود اسلام دفاع کنیم باید روحیه زمان جنگ را زنده نگه‌داریم ، گفت: یکی از آسیب‌های جدی که به این روحیه ضربه میزند دنیاپرستی است اگر دید مادی نگری داشته باشیم و به تجملات دنیا دل ببندیم از این روحیه فاصله می‌گیریم و این خطرناک خواهد بود .

وی تأکید کرد: روحیه عزت، اعتمادبه‌نفس و اقتدار را که برگرفته از درس سالار شهیدان و از دانشگاه سیدالشهداست باید حفظ شود.

حجت‌الاسلام هراتی مطلق با اشاره به دیدار صمیمی قهرمانان پاراالمپیک با رهبر انقلاب افزود: نام‌گذاری کاروان کشور با نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی ، نماد چفیه در این مسابقات ، عشق به پرچم ایران سجده های شکر پس از پیروزی‌های پی‌درپی و حجاب بانوان ورزشکار در پاراالمپیک دلایل ارزشمندی بود که منجر به خرسندی رهبر شد این‌ها همان اخلاقیاتی است که رزمندگان به انقلاب هدیه کرده‌اند .

وی با اشاره به سخنان رهبری که ورزش قهرمانی آن زمان بارزش خواندند که هویت یک ملت را نشان دهد و استفاده از ورزشکاران اجاره‌ای نمی‌توانند هویت ملتشان را نشان دهد خاطرنشان کرد: امروز اثر خون شهدا در مسابقات پاراالمپیک ظاهرشده و خرسندی رهبر انقلاب را به همراه داشته است.

انتهای پیام/4007