به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب(ع) شهر رشتخوار با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: هفته دفاع مقدس نشان داد که اسلام همیشه شروع کننده جنگ نیست و دفاع کننده در جنگ است، یادگاران این دفاع امروز در جمع ما حضور دارند و باعث افتخار ما هستند.

وی در ادامه در رابطه ویژگی های دفاع مقدس بیان داشت: دفاع مقدس دارای یکسری ویژگی هایی بود اول اینکه این جنگ دفاعی بود و ما آغاز کننده جنگ نبودیم و بعد از آن دفاع مقدس سرتاسر معنوی بود، رزمندگان قبل از نبرد شرایط معنوی برای حضور در جنگ را فراهم میکردند.

امام جمعه رشتخوار با تاکید بر رشادت های رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس، اظهار داشت: چرا ما امروز دفاع نکنیم از کسانی که با جان و مال خود از کیان این آب و خاک دفاع کردند، امروز به برکت این عزیزان ما در امنیت کامل به سر می بریم، امروز ملت ما با انتخاب یک دولت انقلابی که به واسطه مردم روی کار امده نتایج خیلی خوبی دارد می گیرد، امروز ایران اسلامی تعیین کننده در معادلات جهانی است و این به واسطه اقتداری است که در ادامه راه دفاع مقدس امروز در کشور رقم می خورد.

وی به تاریخ قبل از انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته تاریخ ما دارای شکست های زیادی بوده است که به واسطه برخی نالیاقتی ها در قبل از انقلاب انجام شده، چرا  امروز قدر دوران دفاع مقدس و شهدا را ندانیم باید قدران دان خون شهدا باشیم.

خطیب نماز جمعه رشتخوار در ادامه عنوان داشت: امروز باید واقعیت ها به نسل امروز منتقل شود و جوانان و نوجوانان ما قدر شهدا را بدانند امروز که بررسی میکنیم خون شهید سلیمانی و ابومهندس المهدی باعث تقویت جبهه اسلامی شده و باید قدردان ان نعمت الهی باشیم.

 

انتهای پیام/4009