دکتر فاطمه نوده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حاشیه بازدید از یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس اظهار داشت: مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا این شهرستان شامل شهید ناوی دوست در سالن هلال احمر، شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای نماز جمعه، شهید چمران در جنب دادگستری، مراکز دانشگاه فرهنگیان و پیام نور و سالن ۹دی متعلق به سپاه سبزوار می‌باشد.

وی با بیان اینکه محدودیت سنی برداشته شده و همه شهروندان بالای ۱۸ سال می‌توانند برای تزریق واکسن مراجعه نمایند، اظهار داشت: فرایند واکسیناسیون همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ عصر در این مراکز شش‌گانه انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با شتاب بخشی در روند تزریق واکسن، هم اینک ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار واکسینه شده اند.

دکتر نوده افزود: در مجموع جمعیت بالای ۱۸ سال در شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد ۳۵۰ هزار نفر است که بیش از نیمی از آنها تاکنون واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه مشکلی در تامین واکسن وجود ندارد، تصریح کرد: لازمه بازگشت زندگی  به شرایط عادی پوشش بالای واکسیناسیون است لذا از شهروندان انتظار می‌رود در تزریق واکسن تعلل نکنند و به نزدیکترین مرکزی که دسترسی دارند مراجعه نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: همچنین دانش‌آموزانی که از ابتدای مهر وارد سال آخر متوسطه دوم می‌شوند برای دریافت واکسن می‌توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون شهید چمران در این شهرستان مراجعه نمایند.

انتهای پیام/۵۰۰۳