به گزارش صبح توس؛محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی ظهر امروز در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور و رونمایی از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری در نمایشگاه بین المللی مشهد، اظهار کرد: امروز بزرگترین مراکز واکسیناسیون کشور به همت شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد در کوتاه ترین مدت به بهره برداری رسید و همچنین از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری که جزوه ابتکارات شهرداری است، رونمایی شد.

وی افزود: همانگونه که می دانید در هفته های اخیر و در آغاز به کار دولت سیزدهم روند واردات واکسن به کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. در سطح استان تلاش کردیم همزمان با سیاست های کلان ستاد کرونا، زیرساخت های لازم برای انجام واکسیناسیون در شرایط کنونی را فراهم کنیم که با تلاش و زحماتی که در استان صورت گرفت، ظرفیت خوبی برای واکسیناسیون ایجاد شد و روزانه در سطح استان ۱۴۰ هزار ظرفیت واکسیناسیون وجود دارد هرچند که به دلیل عدم تامین به موقع سهمیه واکسن هم اکنون در شهر مشهد بیش از 70 هزار و در سطح استان بیش از 90 هزار واکسیناسیون انجام می شود.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آمادگی های لازم در استان ایجاد شده است و متناسب با تامین سهمیه واکسن می توان ظرفیت استان را به شکل قابل توجهی افزایش داد. شهرداری مشهد در هفته های اخیر به صورت عملیاتی و جهادی وارد کار شده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

معتمدیان با اشاره به اینکه در روزهای آینده چهار فرهنگسرا که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تجهیز شده، بهره برداری خواهد شد، بیان کرد: بیش از ۱۳ مرکز تجمعی توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفته است که نقش بسیار مهمی در افزایش انجام واکسیناسیون در سطح استان داشته است. در حال حاضر بیش از 130 مرکز تجمیعی و پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان در دست داریم که مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند. همچنین چهار مرکز نیز تا ساعت 12 شب خدمات ارائه می دهند که باتوجه به مراجعات مردمی آمادگی راه اندازی مراکز 24 ساعته نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر شهرداری از ظرفیت سپاه پاسدارن و بسیج جامعه پزشکی به خوبی استفاده شده و اسقرار نیروهای بسیجی در حاشیه شهر سبب شده است که بیش از ۹۰ هزار واکسن تزریق شود که کار ارزشمندی است زیرا حاشیه شهر تراکم زیادی دارد و کمترین سرانه بهداشتی در سطح استان متعلق به حاشیه شهر است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین از آموزش و پرورش، دانشگاه های آزاد و فردوسی مشهد و بخش خصوصی در خصوص ایجاد پایگاه های واکسیناسیون و همکاری های لازم در این زمینه، تشکر می کنم. بیش از ۵۰ درصد جامعه هدف که سنین 18 سال به بالا هستند، مرحله اول واکسن و بیش از ۲۲ درصد جامعه هدف دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند که با تدابیر اندیشده شده و زیرساخت های لازم به پیک حداکثری واکسیناسیون که اولویت اصلی کشور است، نزدیک خواهیم شد.

معتمدیان با اشاره به پیش بینی کارشناسان مبنی بر آغاز پیک ششم از مناطق شرقی کشور، تصریح کرد: همه توان خود را برای انجام واکسیناسیون گسترده به کار بسته ایم. از آیت الله علم الهدی به دلیل حمایت پدرانه در بسیج امکانات و ظرفیت های استان تشکر می کنم همچنین از آقای مروی به دلیل حمایت ها و ایجاد زیرساخت های لازم تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در دوماه گذشته با سهمگین ترین پیک کرونا مواجه هستیم که با همدلی و تعاون خوب بین ارکان مدیریتی و رهنمود های حکیمانه آیت الله علم الهدی توانستیم آن را مدیریت کنیم. در پیک های گذشته بالاترین میزاتن بستری دو هزار و 200 نفر بوده اما در این پیک به بیش از چهار و هزار و 300 نفر افزایش یافته است. از شورای شهر و شهرداری مشهد بابت کمک های ارزشمند آنان تقدیر و تشکر می کنم.

انتهای پیام/5001