به گزارش صبح توس؛ سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد ظهر امروز در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور و رونمایی از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری در نمایشگاه بین المللی مشهد، اظهار کرد: سیاست های کلی کشور در خصوص واکسیناسیون سراسری ابتدا مبنا بر واکسیناسیون ۶۰ درصد جامعه بود اما به سمت واکسیناسیون بیش از ۹۰درصد پیش می رویم لذا اگر بخواهیم دچار پیک بعدی کرونا نشویم یکی از بهترین کارها واکسیناسیون سراسری است. البته واکسن به تنهایی مانع شیوع بیماری نخواهد شد و همچنان دستور العمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید مدنظر باشد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری مشهد به تبعیت از تاکیدات شورای اسلامی شهر مشهد در اولویت کاری خودش در کوتاه ترین زمان که کمک بدون حد و حصر به جامعه پرشکی و دانشگاه علوم پرشکی را در دستور کار قرار داد و امروز بعد از چهار روز فعالیت آزمایشی بزرگترین مرکز واکسیناسیون را در مشهد الرضا به بهره برداری رساند.

ارجائی ظرفیت روزانه بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور که در مشهد ایجاد شده را ۲۰ هزار دوز تزریق عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در صورت تمایل وزارت بهداشت این رقم می تواند به 40 هزار دوز برسد، گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز تغییر کاربری پیدا کرده و در خدمت واکسیناسیون عمومی به خصوص درقسمت کم برخوردار شهر و اماکنی مانند مراکز خیریه که تجمع بیشتری صورت می گیرد؛ قرار گرفته است.

وی ضمن تشکر از همکاری دانشکاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی که در تامین نیروی انسانی و مسایل مربوط به اتوبوس ها به کمک کردند، به مسوولان وزارت بهداشت و درمان، اضافه کرد: در صورت صلاحدید؛ شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر مشهد آمادگی دارند بیمارستان امدادی را برای کاربری دوم نمایشگاه بین المللی مشهد تعریف کنند تا در صورت بروز بحران های بعدی مردم بتوانند با آرامش بیشتر زندگی کنند و خدماتی در خور شان‌شان ارائه شود.

شهردار مشهد به شروع هفته دفاع مقدس نیز اشاره و تاکید کرد: سلحشوری و ایثار فرزندان روح الله در نبرد نابرابر و جنگی تحمیلی آنچنان در جهان موثر بود که امروز بعد از سال ها گذر زمان از پیدایش انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی همچنان بارقه امید و مرجع تمامی آزادی خواهان جهان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان است پاس می‌داریم تمام رشادت ها و جان فشانی ها و ایثارگری های تمامی ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را و به روح شهدا و پدران و مادرانشان صلواتی نثار و ایثار می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان به سمت مرزهای زمینی حرکت نکنند، ادامه داد: با اجازه ای که دانشگاه علوم پرشکی و نماینده مقام معظم رهبری صادر کرده اند، در روز اربعین حسینی خیابان آیت الله شیرازی به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) را برای تشرف پیاده، جاماندگان اربعبن حسینی آماده خواهیم کرد.

انتهای پیام/5001