به گزارش صبح توس؛ دکتر فاطمه نوده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس اظهار داشت: با توجه به ابلاغ وزارت محترم بهداشت در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم با نوبت دهی در سامانه واکسیناسیون salamat.gov.ir صرفاً برای متولدین ۱ مهر ۱۳۸۲ تا ۱ مهر ۱۳۸۳ (سن ورود به سال آخر متوسطه دوم)، مقتضی است واکسیناسیون این پایه با واکسن سینوفارم در دو نوبت با فاصله حداقل یکماه با داشتن و بررسی پیامک انجام گیرد.

وی تصریح کرد: مراکز واکسیناسیون صرفاً افرادی را خواهند پذیرفت که در سامانه نوبت‌دهی ثبت‌نام کرده‌اند و سایر دانش‌آموزان باید تا باز شدن سامانه منتظر بمانند.

دکتر نوده گفت: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرکز واکسیناسیون، معطلی و احتمال انتقال بیماری، ضروری است افراد صرفا در زمان نوبت‌دهی شده به مرکز واکسیناسیون مراجعه فرمایند و از حضور بدون نوبت خودداری نمایند.

وی افزود: دانش‌آموزانی که در این مرحله  مشمول دریافت واکسن کرونا می‌شوند باید به مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید چمران شهرستان سبزوار مراجعه نمایند.

دکتر نوده گفت: در مجموع به منظور سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون کرونا و ارائه خدمات به گروه‌های هدف، سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ناوی دوست و شهید چمران شهرستان سبزوار برای گروه‌های هدف راه‌اندازی و فرایند واکسیناسیون همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: تزریق واکسن کرونا به همه اقشار جامعه و سایر گروه‌ها بر اساس دستورالعمل‌ وزارت بهداشت به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ ۵۰۰۳