به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا حسین سنجرانی یکشنبه‌شب در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای خواف با اشاره به تعامل و همدلی و همراهی مناسب بخش های مختلف این شهرستان در این حوزه گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، ۸۰ درصد از فرهنگیان خوافی تاکنون علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

وی از اداره آموزش و پرورش خواف خواست که بقیه فرهنگیان این شهرستان را ملزم کند تا قبل از بازگشایی مدارس، نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

فرماندار خواف گفت: بالغ بر سه هزار نفر روزانه در مرکز تجمیعی واکسیناسیون این شهرستان واکسینه می شوند.

وی تامین سلامت مردم را اولویت اصلی دولت برشمرد و گفت: در دولت سیزدهم، تزریق واکسیناسیون با شتاب بیشتری در حال انجام است و امیدواریم با استمرار همین روش در آینده نزدیک شاهد ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور باشیم.

سنجرانی گفت: تزریق واکسن به منزله ایمنی کامل علیه بیماری کووید ۱۹ نیست و باید مردم همچنان پروتکل های بهداشتی و مسائل پیشگیرانه را رعایت کنند.

وی اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ و بنابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در ایام اربعین هر گونه پیاده روی مناسبتی، برپایی موکب و چادر، دسته روی و تجمع ممنوع است.

چهار مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان خواف در تمامی ایام هفته از ساعت هشت تا ۱۳:۳۰ فعال است.

مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

انتهای پیام/