سید مهدی متولی سرپرست اداره بهزیستی خواف در گفت و گو با صبح توس؛ گفت: ایجاد اشتغال پایدار که صندوق مالی خرد یکی از روش‌های آن است می‌تواند به استقلال مددجویان بینجامد.

وی افزود: یکی از مهمترین مواردی که منجر به موفقیت در کار تیمی می باشد داشتن انگیزه و فعال نگه داشتن گروه است که صندوق‌های خرد مالی این توانایی را دارند و با گسترش آنها مطمئنا مشاغل پایدار جمعی در سطح روستاها خواهیم داشت.

متولی گفت: روستای بهدادین در ۶۰ کیلومتری مرکز شهرستان خواف دارای یک  صندوق خرد مالی است که با سرمایه اولیه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از شهریور سال  ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است،

وی ادامه داد: این صندوق دارای ۱۵ عضو از مددجویان بهزیستی می باشد که در ابتدا مبلغ یک میلیون تومان توسط سازمان بهزیستی به هر عضو به عنوان کمک پرداخت شد و مبلغ ۵۰ میلیون تومان نیز توسط صندوق کارآفرینی امید در قالب تسهیلات در اختیار گروه قرار گرفت و در مجموع با سرمایه ۶۵ میلیون تومان سه گروه در روستا شکل‌گرفت و مشاغل خیاطی کارگاه قالیبافی و دامپروری توسط اعضای گروه شکل گرفت.

متولی افزود: شهرستان خواف این ظرفیت را دارد که صندوق‌های خرد مالی به عنوان منابع اصلی اشتغال و کارآفرینی در آن معرفی شود.

متولی همچنین از اقدام برای راه اندازی یک صندوق خرد مالی جدید در یکی از روستاهای بخش سلامی طی هفته‌های اینده خبر داد.